Na pamiątkę i do modlitwy

Figurki Maryjne do kościołów, kapliczek i domowych ołtarzyków, pamiątki z I Komunii św., różańce i inne dewocjonalia nie tylko na maj znajdziemy już teraz w bogatej ofercie HAL Sacerdos.

Dawne figury były głównie drewniane, pokrywane farbą, dzisiaj są najczęściej odlewane z nowoczesnych materiałów, np. masy żywicznej, w różnych wielkościach i gamie kolorystycznej. Zmieniają się materiały, na szczęście nie zmienia się i nie zanika piękna tradycja modlitwy majowej, czy to we wspólnocie parafialnej, czy indywidualnie. Spory wybór takich wizerunków Matki Bożej znajdziemy w płockiej Hurtowni Artykułów Liturgicznych Sacerdos przy ul. Mostowej 1, a także na stronie internetowej sklepu (sacerdos.com)

Są tu większe figury, do kościołów, ale też takie, które można postawić w przydomowej kapliczce lub w domowym ołtarzyku, co praktykowane jest w niektórych rodzinach. W samej hurtowni można obejrzeć wybrane, najbardziej popularne figury, ale w dostępnym na miejscu katalogu znajdziemy większy wybór, w różnej kolorystyce i wielkości. Niektóre z figur Matki Bożej są sprowadzane z Fatimy. W pogłębieniu duchowości Maryjnej pomocne natomiast będą książki z rozważaniami na nabożeństwa majowe.

W najnowszej ofercie hurtowni dostępne są także pamiątki Pierwszej Komunii św., obrazki, modlitewniki, medaliki, oraz różne wydania Pisma św., zarówno w wersji dla dzieci, jak i Biblia "właściwa", która może towarzyszyć dziecku również w dalszych latach jego życia. Są też ornaty z motywem Eucharystycznym, czy wizerunkiem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, stuły i różne paramenty liturgiczne – to propozycja darów, jakie zwykle przekazywane są dla parafii podczas Komunii świętej przez rodziny.

W płockiej Hurtowni Artykułów Liturgicznych nie mogło zabraknąć także pamiątek związanych z nie tak dawną beatyfikacją rodziny Ulmów. Są to przede wszystkim obrazki oraz ikony-reprodukcje z wizerunkiem Józefa, Wiktorii oraz ich dzieci, wyniesionych na ołtarze. Te wspólnoty parafialne, które postarają się o relikwie Błogosławionej Rodziny z Markowej, mogą w Sacerdosie kupić gotowy piękny relikwiarz.

Wśród bogatej i różnorodnej oferty hurtowni – figurek, krzyży, obrazów można znaleźć reprodukcję obrazu, tak bliskiego każdemu miłośnikowi sztuki płockiej. To Matka Boża Arabska, którego oryginał znajduje się w Muzeum Diecezjalnym w Płocku. Ten wizerunek również cieszy się dużym zainteresowaniem kupujących.