Wierny własnemu sumieniu

Jak co roku w październiku z grupą rowerzystów z Płocka i Gostynina udaliśmy się na tamę do Włocławka aby oddać hołd zamordowanemu przez władze PRL księdzu Jerzemu Popiełuszce. Poniższy post zamieściłem na portalu facebook:

Adamski blog.jpg

Jak co roku w październiku z grupą rowerzystów z Płocka i Gostynina udaliśmy się na tamę do Włocławka aby oddać hołd zamordowanemu przez władze PRL księdzu Jerzemu Popiełuszce.

W 35. rocznicę zamordowania księdza Jerzego Popiełuszki z grupą przyjaciół udaliśmy się rowerami do Włocławka (98 km) aby oddać hołd kapelanowi Solidarności. Ks. Jerzy walcząc ze złem często podkreślał słowa św. Pawła - "Zło dobrem zwyciężaj". Tego się trzymajmy, a życie będzie piękniejsze”. […]

Kapelan Solidarności walczył ze złem w PRL, dzisiaj podejrzewam, że w wolnej Polsce też walczyłby ze złem, broniąc chrześcijańskich wartości, a jak widzimy - to zło jest krzykliwe i agresywne, jest w różnych ugrupowaniach.

Jestem pewien, że ksiądz Jerzy nie poparłby ugrupowania, które jest za aborcją czy eutanazją, nie poparłby lewackich towarzyszy i chyba ludowców, którzy skręcili w lewo. Znam wielu duchownych podobnie myślących i stąd taki wniosek.

Nie mogę zrozumieć dlaczego ochrzczona osoba wierząca popiera w wyborach ugrupowania, które są za zabijaniem dzieci poczętych i otwarcie walczą z Kościołem Katolickim. Ba, znam przypadki pielgrzymujących do miejsc świętych, którzy głosują na takie ugrupowania. Niewiedza czy hipokryzja?

Te śmieszne tęczowe hasełka o wolności i tolerancji – co to jest? Pan Bóg tak stworzył świat, że obok mężczyzny jest kobieta, więc wszelkie genderyzmy to zguba dla człowieka. 

Komuniści w PRL walczyli z Kościołem Katolickim dyskretnie, dziś zazwyczaj ich dzieci otwarcie wojują i podważają autorytet Kościoła. Nie trzeba ukończyć wielkich uczelni aby to zobaczyć, kto i co popiera w życiu, jakimi wartościami się kieruje. To wszystko zobaczymy wkrótce, ponieważ lewica znów wraca do parlamentu. […]

Ks. Jerzy Popiełuszko był wierny własnemu sumieniu i należy patrzeć na Jego życie z perspektywy Jezusowego zwycięstwa nad złem. [...]

środa, 23 października 2019

Udostępnij:
Autor wpisu Andrzej Adamski
  Andrzej Adamski
Dziennikarz, twórca portalu gostynin24.pl. Mieszka w Gostyninie.

Zobacz także:

Aby wyświetlić tę zawartość, zaakceptuj marketingowe pliki cookie.