Wiarygodność i uczciwość

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego i jego zastępcę, posła z płockiego okręgu Macieja Wąsika oraz byłych funkcjonariuszy biura, skazanych w pierwszej instancji za działania w tzw. aferze gruntowej.

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego i jego zastępcę, posła z płockiego okręgu Macieja Wąsika oraz byłych funkcjonariuszy biura, skazanych w pierwszej instancji za działania w tzw. aferze gruntowej.
Prezydent tym samym pokazał społeczeństwu, że uczciwi i prawi ludzie mogą spać spokojnie. Złodzieje i krętacze niech mają się na baczności.

Dokładnie miesiąc temu, 17 października miałem okazję zamienić kilka zdań z Mariuszem Kamińskim i powiedziałem mu wówczas, że o wyrok w jego sprawie jestem spokojny. Życzyłem dużo zdrowia i wytrwałości, bo nadchodzi czas naprawy kraju. Wierzyłem, że jeżeli wygra PiS, to Mariusz Kamiński znajdzie miejsce w nowym rządzie. Wierzyłem, że "szeryf", który ścigał przestępców powróci do polityki i nadal będzie ścigał cwaniaków. Mariusz Kamiński w nowym rządzie jest ministrem, koordynatorem służb specjalnych.

Cieszę się, że w maju wybraliśmy nowego prezydenta. To był sygnał dla narodu, że Polska obierze inny kierunek. Cieszę się, że jesienią wybraliśmy nowy parlament, to wyraźnie pokazuje, że ludzie chcą zmian, chcą normalnego kraju.

W  oświadczeniu Mariusz Kamiński podkreślił, że  decyzję prezydenta o  ułaskawieniu traktuje „jak symbol przywracania podstawowego poczucia sprawiedliwości, uczciwości i  przyzwoitości w  życiu  publicznym”. I tego się trzymajmy.

W samych superlatywach o swoim byłym szefie wypowiada się  Maciej Wąsik, którego również ułaskawił prezydent. Ciekawie o Mariuszu Kamińskim mówił Jan Kulczyk, którego nagrano w rozmowie z szefem NIK, Krzysztofem Kwiatkowskim.

Oligarcha mówił wprost, że gdyby nie było Kamińskiego, nie byłoby tych wszystkich afer - oczywiście znanych opinii publicznej.

Słucham różnych komentarzy na temat ułaskawienia i coraz bardziej jestem przekonany, że wyrok na Mariuszu Kamińskim był polityczny, skandaliczny i niesprawiedliwy. Zdaniem sądu, byłe szefostwo Centralnego Biura Antykorupcyjnego przekroczyło granice prawne podczas akcji. Ileż to razy słyszę, że Barbara Blida popełniła samobójstwo, a krew na rękach ma Zbigniew Ziobro. Co za absurd. Czy człowiek niewinny na widok funkcjonariuszy ABW popełnia samobójstwo?

Lewacy podnoszą larum, że Ziobro wraca, a ja się cieszę, że tekę ministra sprawiedliwości ma kolejny doświadczony polityk. Nowy minister zapowiada ciekawe zmiany, otóż jeśli pojawią się wiarygodne dowody wskazujące na korupcję sędziów czy prokuratorów, trafią do więzienia i tak ma być.  

Wiarygodność i uczciwość - z tymi wartościami musi się kojarzyć polski wymiar sprawiedliwości.

piątek, 20 listopada 2015

Udostępnij:
Autor wpisu Andrzej Adamski
 Andrzej Adamski
Dziennikarz, twórca portalu gostynin24.pl. Mieszka w Gostyninie.

Zobacz także:

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Płocka z siedzibą przy ul. Tumskiej 3 w Płocku, reprezentowana przez Biskupa Płockiego;
 2. Inspektor ochrony danych w Diecezji Płockiej, tel. 24 262 26 40, e-mail: inspektor@diecezjaplocka.pl;
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
 4. Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;
 5. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Płocka oraz Redaktor Strony.
 6. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
 7. Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
 8. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
 9. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
 10. Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.

 


Opuść stronę