Skrajna prawica na fali

Ostatnie wybory do Parlamentu Europejskiego pokazują, że skrajnie prawicowe partie w Europie rosną w siłę. Słabiutko wypadła lewica, a powyborcze komentarze naszych komuszków to jedna wielka kompromitacja i śmiech na sali.

Ostatnie wybory do Parlamentu Europejskiego pokazują, że skrajnie prawicowe partie w Europie rosną w siłę. Słabiutko wypadła lewica, a powyborcze komentarze naszych komuszków to jedna wielka kompromitacja i śmiech na sali. Ryszard Kalisz bełkocze, że ludzie go lubią, ale nie zagłosowali tym razem na niego. A skąd ten wygadany postkomunista wie, że ludzie go lubią? Wreszcie ze sceny politycznej zniknie Aleksander Kwaśniewski, a wraz z nim koalicja Europa Plus Twój Ruch. Ludzie szybko się poznali na Palikocie i jego kolesiach. Najprawdopodobniej elektorat Palikota zagłosował na Kongres Nowej Prawicy. Przyznam, że Janusz Korwin-Mikke dla mnie był wielką niewiadomą, wreszcie się przebił. Sądzę jednak, że im więcej będzie mówił w mediach, tym szybciej straci poparcie.

Wyniki wyborów w krajach Europy Środkowej pokazują, że mimo to, iż większość mieszkańców entuzjastycznie nastawiona jest do UE, to Ci jednak nie biorą udziału w wyborach. W Polsce frekwencja wyniosła zaledwie 23 proc i to jest porażka.

W Europie idzie nowość - Neonazistowska partia Złoty Świt w Grecji zajęła trzecie miejsce z wynikiem pomiędzy 8 a 10 proc. Marine Le Pen szefowa skrajnie prawicowego Frontu Narodowego we Francji głośno mówi o referendum w sprawie wyjścia Francji z UE, a w PE chce utworzyć  ze skrajnie prawicowymi partiami z Włoch, Austrii, Belgii i Holandii nową frakcję. Musi pozyskać jeszcze partie z co najmniej dwóch krajów. Czy Janusz Korwin-Mikke pójdzie na współpracę z Le Pen? On o kobietach ma przecież wyrobione zdanie.

sobota, 31 maja 2014

Udostępnij:
Autor wpisu Andrzej Adamski
  Andrzej Adamski
Dziennikarz, twórca portalu gostynin24.pl. Mieszka w Gostyninie.

Zobacz także: