Potrzeba ludzi sumienia

W dzień Matki Bożej Różańcowej Trybunał Konstytucyjny orzekł niezgodność z Konstytucją zapisu ustawowego nakazującego wskazanie innego szpitala lub lekarza przy odmowie świadczenia z powołaniem się na klauzulę sumienia. O zbadanie wątpliwych zapisów zwróciła się Naczelna Rada Lekarska.

W dzień Matki Bożej Różańcowej Trybunał Konstytucyjny orzekł niezgodność z Konstytucją zapisu ustawowego nakazującego wskazanie innego szpitala lub lekarza przy odmowie świadczenia z powołaniem się na klauzulę sumienia.

O zbadanie wątpliwych zapisów zwróciła się Naczelna Rada Lekarska.

Przypomnijmy sobie jak Bogdan Chazan odmówił pacjentce zabicia nienarodzonego dziecka nie wskazując innego szpitala. Późniejsza nagonka medialna doprowadziła do zwolnienia lekarza ze stanowiska dyrektora szpitala św. Rodziny w Warszawie. Prokuratura prowadziła nawet śledztwo w sprawie narażenia kobiety na niebezpieczeństwo utraty życia. Sprawę umorzono, a teraz okazuje się, że lekarz miał prawo odmówić wykonania aborcji.

Należy głosić wszem i wobec, że Bogdan Chazan jest wielki pokazując swoim kolegom lekarzom wierność swoim poglądom. On pokazał jak bronić wierności wartościom, do których należy ludzkie życie. Ten człowiek pokazał, jak należy rozumieć i kierować się zasadą klauzuli sumienia. Zapłacił za to zwolnieniem z pracy ale dziś triumfuje. Dziś wiele młodych kobiet powinno się poważnie zastanowić nad swoim postępowaniem w gabinetach ginekologicznych.

Będąc w lutym tego roku w Gostyninie Bogdan Chazan mówił, że padł ofiarą lobby in vitro - właścicieli klinik i firm farmaceutycznych. Na in vitro cwaniaki zarabiają duże pieniądze, natomiast o skutecznej i naturalnej metodzie naparotechnologii niewiele się mówi. Obecny rząd stwarza warunki do biznesu związanego z in vitro.

Mam nadzieję, że w najbliższych wyborach parlamentarnych Polacy się ockną i zagłosują na wartościowych ludzi sumienia, którzy odważnie odróżniają dobro od zła i prawdę od fałszu.

Pierwszy sygnał do zmian w kraju poszedł już w maju, kiedy wybraliśmy wartościowego prezydenta. Dziś mamy  pierwsze efekty – Andrzej Duda wetując ustawę o uzgodnieniu płci pokazał, że w Polsce może być normalnie, tylko potrzeba ludzi sumienia.

piątek, 9 października 2015

Udostępnij:
Autor wpisu Andrzej Adamski
  Andrzej Adamski
Dziennikarz, twórca portalu gostynin24.pl. Mieszka w Gostyninie.

Zobacz także:

Aby wyświetlić tę zawartość, zaakceptuj marketingowe pliki cookie.