Słowo zachęty Biskupa Płockiego przed VIII Marszem dla Życia i Rodziny w Płocku

Zachęcam serdecznie wszystkich mieszkańców Płocka i okolic do udziału w VIII Marszu dla Życia i Rodziny w Płocku, który odbędzie się dnia 9 czerwca br. O godz. 11.30 będę przewodniczył Mszy św. w Bazylice Katedralnej, zaś po niej rozpoczniemy wspólną wędrówkę śladami miejsc, które w 1991 r. odwiedził w naszym mieście Papież Polak. W tym roku obchodzimy 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski, dlatego nasz Marsz rozpoczniemy przed pomnikiem Świętego Papieża przy katedrze. Następnie zatrzymamy się przy oknie Domu Biskupów Płockich, z którego przemawiał do zgromadzonych, potem przejdziemy obok Zakładu Karnego i Wyższego Seminarium Duchownego, by wspólną modlitwą zakończyć na Placu Celebry Papieskiej z 1991 r.

Kochani Diecezjanie!

Liczę na obecność małżeństw, rodzin, dzieci, babć i dziadków naszego miasta, zapraszam kapłanów, kleryków, siostry zakonne i wszystkich ludzi dobrej woli do świętowania oraz wspólnego okazania naszego szacunku do wartości chrześcijańskich. Za te wartości 78 lat temu oddał życie bł. abp Antoni Julian Nowowiejski, Pasterz mazowiecki, beatyfikowany 20 lat temu w Warszawie. Pójdziemy drogą tych samych ponadczasowych wartości, których głoszenie 40 lat temu, w 1979 r., rozpoczął Papież Wojtyła podczas pięcioletniego cyklu słynnych katechez środowych pod tytułem „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich”. Niech to będzie nasz hołd dla naszego Świętego Rodaka, Papieża Rodziny, który głosił: „Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu”.

Wszystkim Organizatorom i uczestnikom z serca błogosławię!

Wasz Biskup Piotr

Płock, dn. 28 maja 2019 r.
W 78. rocznicę śmierci bł. abpa A.J. Nowowiejskiego

ZARZĄDZENIE:
Słowo Biskupa Piotra proszę odczytać wiernym w niedzielę 2 czerwca 2019 r., podczas wszystkich Mszy św., w ramach ogłoszeń parafialnych, w dekanatach płockim wschodnim, płockim zachodnim oraz parafiach Dobrzyków i Płock-Ciechomice.

Płock, dn. 28 maja 2019 r.

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny