BÓG JEST ZAWSZE MŁODY - Słowo Biskupa Płockiego w związku z II Synodem Młodzieży Diecezji Płockiej

W Jubileuszowym Roku św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży, podjąłem decyzję o zwołaniu II Synodu Młodych Diecezji Płockiej. Rok św. Stanisława Kostki zachęca do podjęcia refleksji nad duchową kondycją młodych ludzi naszej Diecezji. Jest to również czas szczególnej modlitwy za młode pokolenie, które dojrzewa w naszych domach, szkołach, uczelniach i parafiach. Po trzech latach od pierwszego Synodu Młodych, chcę ponownie spotkać się z młodymi, by rozeznawać co Duch mówi do młodego Kościoła płockiego.

BÓG JEST ZAWSZE MŁODY

Słowo Biskupa Płockiego w związku z II Synodem Młodzieży Diecezji Płockiej

Kochana Młodzieży!
Drodzy Księża i Siostry Zakonne!

Również w Rzymie, w październiku tego roku, będzie obradować Synod Biskupów zwołany przez Papieża Franciszka pod hasłem: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Franciszek powiedział, że będzie „to Synod Młodych i wszyscy chcemy słuchać siebie nawzajem. Każdy młody ma coś do powiedzenia innym, ma coś do powiedzenia dorosłym, ma coś do powiedzenia księżom, siostrom zakonnym, biskupom i papieżowi. Wszyscy musimy Was wysłuchać”.
Idąc za głosem Ojca Świętego Franciszka chcę również i ja słuchać i rozmawiać z młodzieżą naszej Diecezji. II Synod Młodzieży będzie obradował w dniach 31 sierpnia – 1 września br. w Wyższym Seminarium Duchowym i Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym Studnia w Płocku.
Zapraszam księży odpowiedzialnych za duszpasterstwo młodzieży, serdecznie zapraszam młodzież z ruchów i wspólnot, młodych z organizacji młodzieżowych (harcerzy) oraz czworo przedstawicieli z każdego dekanatu na Synod Młodych do Płocka. Szczegółowe informacje zostaną przekazane przed Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży do Dekanalnych Duszpasterzy Młodzieży oraz na stronie: www.ddm-studnia.pl i na facebook’u: Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Studnia.
Proszę młodzież i księży, żebyście dostępnymi wam środkami komunikacji przekazali informację o Synodzie Młodych swoim rówieśnikom, byśmy razem tworzyli wspólnotę modlitwy młodego Kościoła i robili „Boży raban” w Diecezji. Wierzę, że II Synod Młodych Mazowsza i Ziemi Dobrzyńskiej pozwoli nam wspólnie odkryć fascynującą prawdę o tym, że „Bóg jest zawsze młody, jest zawsze nowy” (Papież Franciszek).

Święty Stanisławie Kostko wspieraj nas w synodalnych pracach!

Pozdrawiam Was z Tumskiego Wzgórza i z serca błogosławię.

Wasz biskup Piotr

Płock, 3 maja 2018 r.
Uroczystość NMP Królowej Polski

Zarządzenie:
Zaproszenie Biskupa Płockiego, należy odczytać wiernym niedzielę 6 maja br., podczas wszystkich Mszy świętych, w ramach ogłoszeń parafialnych.

Płock, 4 maja 2018 r.

† Mirosław Milewski