Poświęcenie Pomnika Narodowej Pamięci Ziemi Dobrzyńskiej

W Oborach, na starym cmentarzu (na wzgórzu "Kalwarii") przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, powstaje Pomnik Narodowej Pamięci Ziemi Dobrzyńskiej, gdzie, prócz stosownych inskrypcji, w urnie, będącej elementem pomnika, umieszczona będzie ziemia z pól bitewnych i innych miejsc związanych z Ziemią Dobrzyńską i jej mieszkańcami, synami i córkami Dobrej Ziemi. Inicjatorem wzniesienia Pomnika jest Kurkowe Bractwo Strzeleckie Ziemi Dobrzyńskiej. Uroczyste odsłonięcie i poświęcenie Pomnika nastąpi w niedzielę 5 listopada po uroczystej Mszy świętej o godz. 12.00. Stary cmentarz, znajduje się na wzgórzu, zwanym Kalwaria, przyległym do świątyni. Tam znajduje się kaplica Krzyża Świętego i kaplica grobowa p.w. Św. Antoniego, dwie piętrowe katakumby oraz groby znamienitych osób wielce zasłużonych dla Ziemi Dobrzyńskiej i naszej Ojczyzny. Nasz wielki Rodak, Św. Jan Paweł II w książce "Pamięć i tożsamość" pisze: "Czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas zobowiązuje. Czuwajmy przy wszystkim, co stanowi autentyczne dziedzictwo pokoleń, starając się wzbogacić to dziedzictwo”.

Biskup Mirosław Milewski

Spotkanie kapelanów więziennictwa w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Popowie

Spotkanie rejonowe księży

godz. 19.30, Ciechanów, parafia św. Józefa (fara), sala w domu parafialnym „Katolik”

Zapraszamy kapłanów z dekanatów: ciechanowskiego wschodniego, ciechanowskiego zachodniego, mławskiego wschodniego, dzierzgowskiego, przasnyskiego, makowskiego, pułtuskiego, serockiego, nasielskiego i strzegowskiego.

Spotkanie rejonowe księży

godz. 19.30, Rypin, parafia św. Stanisława Kostki, sala w domu parafialnym.

Zapraszamy kapłanów z dekanatów: rypińskiego, dobrzyńskiego nad Drwęcą, tłuchowskiego, sierpeckiego, żuromińskiego i mławskiego zachodniego

Spotkanie rejonowe księży

godz. 19.30, Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku, Sala Biskupów.

Zapraszamy kapłanów z dekanatów: płockiego wschodniego, płockiego zachodniego, gostynińskiego, gąbińskiego, dobrzyńskiego nad Wisłą, bielskiego, raciąskiego, bodzanowskiego, wyszogrodzkiego, zakroczymskiego, płońskiego południowego, płońskiego północnego.

Biskup Mirosław Milewski, Biskup Szymon Stułkowski

IV Kongres 108 Błogosławionych Męczenników II wojny światowej w Płocku, 16-17 listopada

16 listopada - Msza Święta o godz. 9.00 w katedrze, bp Szymon Stułkowski

17 listopada - Msza Święta o godz. 9.00 w katedrze, bp Mirosław Milewski

Biskup Mirosław Milewski, Biskup Szymon Stułkowski

Jubileusz 20-lecia konsekracji kościoła w parafii pw. Ducha Świętego w Płocku

Biskup Mirosław Milewski

Rekolekcje kapłańskie w Studni

Na kilka dni przed rozpoczęciem adwentu zapraszamy na rekolekcje kapłańskie. Odbędą się w dniach 27 – 29 listopada 2023 r. w Domu Rekolekcyjnym „Studnia” w Płocku. Poprowadzi je o. Piotr Szymański – jezuita pracujący w Domu Rekolekcyjnym w Gdyni, były magister nowicjatu jezuitów.
Rozpoczęcie rekolekcji w poniedziałek 27 listopada o 10:00, zakończenie w środę 29 listopada obiadem. Prosimy o zabranie ze sobą własnej alby i stuły. Po zakończeniu rekolekcji każdy ksiądz otrzyma zaświadczenie o odprawionych rekolekcjach – do kurii i do szkoły.
Koszt uczestnictwa w rekolekcjach:
w pokoju jednoosobowym – 500 zł
bez noclegu z pełnym wyżywieniem – 350 zł
Zachęcamy do złożenia dobrowolnej ofiary dla Ojca Rekolekcjonisty.
Zgłoszenia na rekolekcje: dom@studnia-rekolekcje.pl lub tel. 603 600 862.