Rodzinne święto w Leonianum

W Domu Seniora w Sikorzu zbliża się jedno z największych dorocznych wydarzeń w kalendarzu tej placówki opiekuńczej, integrujących pokolenia.

Leonianum

Jesienią "Leonianum" w podpłockim Sikorzu obchodzi jedno ważne wewnętrzne święto - rocznicę powstania, ale wiosenno-letnia pora sprzyja drugiemu dużemu spotkaniu, jakie planowane jest w tym roku 8 czerwca. To piknik rodzinny, na który zapraszani są wszyscy bliscy mieszkańców domu, a także zaprzyjaźnione osoby i środowiska.

- To wydarzenie zawsze odbywa się pod hasłem "Zintegrujmy pokolenia". 8 czerwca podczas pikniku, który rozpocznie się o godz.11 w ogrodach naszego domu planujemy wspólne grillowanie i biesiadę przy stole, gry i zabawy dla małych i dużych, oraz konkursy, które poprowadzi animator, a także występ gości z Koła Seniora z Brudzenia Dużego. Dodatkową atrakcją będą też alpaki, które są świetnymi zwierzęcymi terapeutami. Sądząc z frekwencji z ubiegłych lat spodziewamy się nawet do 500 osób – mówi ks. Łukasz Nowak, dyrektor Domu Seniora "Leonianum" w Sikorzu.

Wprawdzie rodziny i znajomi mieszkańców placówki odwiedzają ich w ciągu roku regularnie, wiele razy, ale zwykle w ich pokojach, i nie w takiej liczbie jednocześnie. – Nasz piknik jest okazją, by te rodziny poznały się ze sobą i zintegrowały się – dodaje ks. Ł. Nowak.

Na co dzień mieszkańcy żyją rytmem swoich osobistych zajęć i zajęć, organizowanych w placówce – rozmaitych warsztatów terapii, różnych spotkań z gośćmi, zapraszanymi do domu, wspólnie obchodzonych imienin, urodzin, świąt. Uczestniczą w różnych projektach, aktywizujących seniorów i w niezbędnej rehabilitacji. Piknik integracyjny natomiast to na pewno takie wydarzenie, na które mieszkańcy czekają. – Właściwie poza osobami w stanie paliatywnym, a mamy i takich mieszkańców, wszyscy w nim chętnie uczestniczą – mówi ksiądz dyrektor.