Zmiany w instytucjach i parafiach diecezji płockiej

Ks. kan. mgr Robert Banasiak, dotychczasowy wiceekonom diecezji płockiej, został mianowany przez biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego nowym kanclerzem Kurii Diecezjalnej w Płocku. Z kolei nowym notariuszem Kurii Diecezjalnej został ks. mgr Krzysztof Stawicki, dotychczasowy notariusz w Sądzie Biskupim Płockim. Nowo mianowani obejmą swoje urzędy i funkcje 1 lipca 2024 roku.

Rob1

W Kurii Diecezjalnej w Płocku (dawnym Opactwie Benedyktyńskim) 16 maja br., po modlitwie „Regina Caeli”, biskup płocki Szymon Stułkowski wręczył księżom nominacje i zwolnienia, dotyczące pełnionych rzez nich urzędów i funkcji w Kurii Diecezjalnej oraz diecezji płockiej.

Nowym kanclerzem Kurii Diecezjalnej został ks. kan. mgr Robert Banasiak, którzy przez ostatnie osiem lat pełnił funkcję wiceekonoma diecezji płockiej. Ks. Banasiak zastąpił ks. kan. dr. Piotra Grzywaczewskiego, który pełnił tę funkcję przez ostatnie osiem lat. Zostanie on proboszczem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Radzyminie.

Kolejna diecezjalna nominacja dotyczy ks. mgr. Krzysztofa Stawickiego, notariusza w Sądzie Biskupiem Płockim, który został mianowany notariuszem Kurii Diecezjalnej. Zastąpił on ks. kan. dr. Dariusza Rogowskiego, pełniącego ten urząd przez niemal dwanaście lat. Ks. Dariusz Rogowski będzie kontynuował pracę w Sądzie Biskupim, w charakterze obrońcy węzła małżeńskiego (pełni ten urząd od 2013 roku).

Nominację w Kurii Diecezjalnej odebrał także ks. kan. mgr Grzegorz Bednarczyk, proboszcz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Radzyminie, który został mianowany proboszczem parafii pw. św. Tekli w Ciechanowie.

Nowo mianowani księża obejmą swoje urzędy i funkcje 1 lipca 2024 roku.