ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚCI ZYGMUNTOWSKIE 2024

W dniu 2 maja przypada w Płocku uroczystość świętego Zygmunta, Króla i Męczennika, głównego patrona naszego miasta. Jest on także patronem Kapituły Katedralnej Płockiej i parafii katedralnej.

Tegoroczne Uroczystości Zygmuntowskie, podobnie jak w minionych latach, połączone będą z obchodami ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Będziemy je przeżywać w płockiej bazylice katedralnej 3 maja. Główna Msza święta w kościele katedralnym zostanie odprawiona o godzinie 10.00. Natomiast w przededniu, 2 maja, o godzinie 17.00, w bazylice katedralnej będą sprawowane Nieszpory Zygmuntowskie, którymi zakończymy obchody 1500-lecia męczeńskiej śmierci Świętego.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tych celebracjach kapłanów pracujących i mieszkających w Płocku, siostry zakonne, wspólnotę seminaryjną oraz wiernych świeckich wszystkich płockich parafii. Niech nas zgromadzi i zjednoczy wspólna modlitwa w intencji Kościoła, Ojczyzny, naszego miasta i nas samych.

Płock, dnia 24 kwietnia 2024 r.

† Mirosław Milewski
Prepozyt Kapituły Katedralnej Płockiej