XXVII Dzień Judaizmu z pieszym pielgrzymem do Ziemi Świętej - 16 stycznia 2024 r.

Jacek Jelonek, pieszy pielgrzym z Polski do Ziemi Świętej, będzie gościem XXVII Dnia Judaizmu w Płocku. We wtorek 16 stycznia br. w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku wspólną modlitwę o pokój na świecie poprowadzi biskup płocki Szymon Stułkowski.

Dekalog.jpg

XXVII Dzień Judaizmu pod hasłem „Shalom / Pokój - Dar Boga” odbędzie się we wtorek 16 stycznia o godzinie 17.00 w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku. Gościem dnia będzie dr Jacek Jelonek, pieszy pielgrzym z Polski do Ziemi Świętej, inicjator akcji modlitewnej o pokój w świecie i pokój w ziemskiej Ojczyźnie Jezusa. Modlitwę o pokój poprowadzi biskup płocki Szymon Stułkowski.

Jacek Jelonek, doktor informatyki z Poznania, który razem z żoną Martą należy do Zespołu Ewangelizacyjnego „Syjon”, przeszedł pieszo prawie 3200 km z sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu do Jerozolimy. Dokonał tego w 103 dni, przeszedł przez 11 krajów, wykonał 3 tysiące zdjęć. Nocował m.in. w klasztorach, na plebaniach, w domu wspólnoty w Medjugorju, przy meczetach. Pielgrzymka zajęła mu 3,5 miesiąca. Drogę opisał na blogu fejsbukowym „Do Jerozolimy”.

Centralne obchody XXVII Dzień Judaizmu odbędą się 17 stycznia w Radomiu. Po raz pierwszy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce obchodzono w 1998 r. w Warszawie. Każdego roku centralne obchody tego dnia organizuje inna polska diecezja wraz z powołanym w 1996 r. Komitetem ds. Dialogu z Judaizmem.