Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku laureatami konkursu „Oblicza Dialogu”

Uczniowie z klasy drugiej Liceum o profilu straż graniczna w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku zajęli drugie miejsce w Polsce w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-wychowawczym „Oblicza Dialogu”. Koordynatorem konkursu organizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie był ks. dr Piotr Wilkowski.

Właściwe

Celem tegorocznej edycji projektu było ukazanie tego, w jaki sposób rozprzestrzeniały się idee religijne, filozoficzne, kulturowe i naukowe ze starożytności. Każda z kilkudziesięciu szkół w Polsce, uczestniczących w projekcie, miała za zadanie przedstawić wspomniane zagadnienia według własnego pomysłu.

Uczniowie z Płońska w ramach projektu wzięli udział w zajęciach z archeologiem Markiem Gerlachem, przygotowali prezentacje o zdobyczach starożytności, które służą współcześnie, uczestniczyli w lekcji na temat szkolnictwa na Mazowszu, przygotowali gazetkę ścienną o klasztorze w Czerwińsku, stanowiącym centrum życia ascetycznego.

Już po raz drugi organizatorzy konkursu docenili pracę płońskiej szkoły - uczniowie z klasy drugiej Liceum o profilu straż graniczna w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku zajęli w nim wysokie drugie miejsce w Polsce.

Koordynatorem konkursowego projektu był ks. dr Piotr Wilkowski. Szczegóły działań uczniów można obejrzeć na stronie internetowej: plonsk.obliczadialogu.pl. Organizatorem projektu był Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.