Uczniowie szkoły specjalnej przyjęli sakrament bierzmowania

W kościele parafii św. Józefa w Płocku biskup Szymon Stułkowski udzielił sakramentu bierzmowania uczniom Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24 w Płocku. W Mszy św. uczestniczyły całe rodziny oraz nauczyciele. Biskup podziękował im za codzienną troskę o dzieci i stwierdził, że „każde życie jest cudem, dlatego trzeba się o nie troszczyć”.

Płock, Parafia Pw. Św. Józefa Rzemieślnika

Sakrament bierzmowania uczniom niepełnosprawnym został udzielony podczas Mszy św. w kościele parafii pw. św. Józefa w Płocku – Szkoła Podstawowa Specjalna nr 24 sąsiaduje z terenem parafii.

- Jesteście bardziej umiłowani przez Pana Boga niż inni. Doświadczycie dziś bliskości Pana Boga w sakramencie, w zewnętrznym znaku. Takiej bliskości Ducha Świętego, czyli miłości Pana Boga doświadczyliśmy wszyscy na chrzcie św. Wtedy rozpoczęła się nasza przygoda z sakramentami - przypomniał biskup płocki.

Zauważył, że chrztu św. raczej się nie pamięta, ale można zapamiętać dzień bierzmowania. To czas, w którym „Pan Bóg przytula człowieka do siebie, do swego serca”. Chce poczuć, jak bije serce i przekazać, że jest się kimś jedynym i niepowtarzalnym.

Pasterz Kościoła płockiego podkreślił, że modli się, aby uczniowie, którzy przystąpią do bierzmowania, poczuli bliskość Pana Boga, jakby przytulili się do Niego, poczuli się bezpieczni i kochani.

Bp Stułkowski podziękował rodzicom dzieci za to, że przyjęli swoje dzieci i towarzyszą im na drodze życia, wyraził wdzięczność za obecność na Mszy św. wielu osób: - Jesteście pięknymi świadkami tego, że trzeba się troszczyć o życie i że każde życie jest cudem. Każdy z nas jest arcydziełem Pana Boga - podkreślił bp Stułkowski.

W Mszy św. wzięły udział całe rodziny oraz nauczyciele i dyrekcja. Uroczystość w kościele przygotowała Barbara Brzeska. Po Mszy św. zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie, potem uczniowie z gośćmi przeszli do szkoły na słodki poczęstunek.

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 24 w Płocku istnieje od 1992 roku, jej pierwsza siedziba mieściła się przy ul. Kossobudzkiego 12. W ciągu lat szkoła ulegała przekształceniom strukturalnym. W 2015 r. siedzibą placówki stał się rozległy obiekt przy ul. Słonecznej 65. Jest to placówka przystosowana dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, z autyzmem oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Wykwalifikowana kadra specjalistów zapewnia niezbędną pomoc i wsparcie uczniom. Dyrektorem szkoły jest Katarzyna Gano.