Spotkanie wigilijne członków NSZZ „Solidarność”

Biskup płocki Szymon Stułkowski wziął udział w spotkaniu wigilijnym członków NSZZ „Solidarność” Regionu Płockiego (16 grudnia br.): - Spotkanie z Jezusem powinno nas inspirować do mądrego życia - zwrócił się do uczestników spotkania. Był na nim obecny Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Opłatek
Spotkanie wigilijne członków NSZZ „Solidarność” Regionu Płockiego zorganizowano w Spółdzielczym Domu Kultury. Bp Szymon Stułkowski zaznaczył, że nazajutrz rozpoczyna się „ostatnia prosta” do świąt Bożego Narodzenia. Interpretował obraz „Cicha noc” Beate Heinen, oparty o opis narodzenia Jezusa i okoliczności tego wydarzenia z Ewangelii według św. Łukasza. 
Biskup przypomniał, że co roku w uroczystość Narodzenia Pańskiego Bóg zsyła swojego anioła i zaprasza do szukania nowonarodzonego Zbawiciela świata. Trzeba uczyć się od anioła „wrażliwości na głos z nieba, znaleźć Mesjasza w sakramencie pokuty, Komunii św., w słowie Bożym i uczynkach miłosierdzia”; a potem wracać do ludzkiej codzienności, by tam wielbić Boga i opowiadać innym o znalezieniu Jezusa.
- Życzę wam i waszym bliskim spotkania z Jezusem i przeniesienia bliskości Jezusa na szarą codzienność. Niech to spotkanie inspiruje do mądrego życia. Mądre życie, to życia oparte o mądrość samego Boga. Życzę sobie i wam, żeby to nam się to udawało - powiedział do członków związku „Solidarność”. 
Uczestniczący w spotkaniu Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” powiedział, że należy pamiętać o grudniowych „czarnych datach”, takich jak stan wojenny, zamordowanie górników w kopalni „Wujek”, wydarzenia Grudnia 1970 roku.
- Nie sądziliśmy, że od 24 lutego zmieni się dla nas wszystko. Wojna, która jest za naszą granicą, bardzo nas dotyka. Gdy tam byłem kilka miesięcy temu, dziękowano nam za to, że otworzyliśmy nasze serca. Również jako związkowcy z „Solidarności” stanęliśmy na wysokości zadania. Do końca wojny wywołanej przez ludobójcę Putina, jego armię i społeczeństwo, musimy w naszych modlitwach pamiętać o narodzie ukraińskim - podkreślił gość spotkania. 
Gospodarzem spotkania wigilijnego był Andrzej Burnat, przewodniczący Zarządu Regionu Płockiego NSZZ „Solidarność”.