Słowo zachęty Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego przed III Balem Wszystkich Świętych w Płocku

Bal WŚ

Drodzy Siostry i Bracia!

Niebawem w całym Kościele katolickim będziemy obchodzili uroczystość Wszystkich Świętych. Od trzech lat z tej okazji w Płocku Fundacja „Cokolwiek uczyniliście”, duszpasterstwo rodzin naszej diecezji oraz wiele oddanych osób przygotowują Bal Wszystkich Świętych. Chcemy w ten sposób przypomnieć, że świętość to zadanie dla nas wszystkich.
Wraz z organizatorami i biskupem Mirosławem Milewskim serdecznie zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 27 października, od godziny 14.00, w Hali Sportowej Zespołu SzkółCentrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku. Będziemy cieszyć się z obecności rodziców, dziadków, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, przebranych za aniołów, świętych i błogosławionych. Niech nasze miasto w ten sposób uczci świętych patronów, którzy od dziewięciu i pół wieku naszej historii towarzyszą nam w pielgrzymce wiary.
Wszystkim uczestnikom podobnych uroczystości organizowanych w całej diecezji z serca błogosławię!

Płock, dnia 16 października 2024 r.
We wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

+ Szymon Stułkowski
BISKUP PŁOCKI

ZARZĄDZENIE
Słowo Biskupa Szymona proszę odczytać wiernym w niedzielę, 20 października 2024 r., podczas wszystkich Mszy św., w czasie ogłoszeń parafialnych.

Płock, dnia 16października 2024 r.

+ Mirosław Milewski
WIKARIUSZ GENERALNY