Pomiechowo dołączyło do akcji Iskra Bożego Miłosierdzia

W czwartek 28 września br., we wspomnienie bł. ks. Michała Sopocki w całej Polsce, w tym w diecezji płockiej, odbywała się akcja Iskra Bożego Miłosierdzia, czyli publiczne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia. W parafii pw. św. Anny w Pomiechowie inicjatywa ta została przeprowadzona po raz pierwszy.

20230928 150953

Przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Pomiechówku, obok drogi krajowej nr 62, parafianie zebrali się na wspólną modlitwę oraz aby dać świadectwo swojej wiary. W spotkaniu uczestniczyły 63 osoby. Inicjatorami akcji byli miejscowi duszpasterze: ks. proboszcz Tomasz Cymerman i ks. wikariusz Damian Jabłoński.

Koronka na ulicach miast po raz pierwszy odbyła się 28 września 2008 roku w Łodzi. Od tej pory inicjatywa co roku ma miejsce w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej. Koronkę do Bożego Miłosierdzia podyktował świętej Jezus podczas prywatnego objawienia w 1935 roku. Z ufnym odmawianiem tej modlitwy Chrystus związał obietnicę uproszenia wszelkich łask dla ludzkości.