PERSONALIA – 24 SIERPNIA 2023 R.

Nominacje w instytucjach diecezjalnych i ogólnodiecezjalne

1. Ks. mgr Adam Kowalski, wikariusz parafii pw. św. Floriana w Proboszczewicach, z dniem 24 sierpnia 2023 r., mianowany duszpasterzem scholi dziecięcych i parafialnych zespołów młodzieżowych w diecezji płockiej.
2. Ks. mgr Krzysztof Stawicki, od dnia 1 września 2023 r. wikariusz parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu, mianowany z dniem 1 września 2023 r. notariuszem w Sądzie Biskupim Płockim oraz pracownikiem kancelarii Sądu Biskupiego Płockiego.

Nominacje proboszczowskie i na administratora parafii

1. Ks. mgr Leszek Smoliński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu, z dniem 1 września 2023 r., mianowany proboszczem parafii pw. Wszystkich Świętych w Krzynowłodze Wielkiej.
2. Ks. mgr Piotr Szczepan Marzec, proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Zeńboku, zachowując ten urząd, z dniem 1 września 2023 r., mianowany administratorem parafii pw. św. Antoniego w Łysakowie.

Nominacje wikariuszowskie

1. Ks. mgr Sławomir Ambroziak, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Rocha w Radzanowie n. Wkrą, z dniem 1 września 2023 r., mianowany wikariuszem parafii pw. św. Piotra Apostoła w Ciechanowie.
2. Ks. mgr Krzysztof Stawicki, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Piotra Apostoła w Ciechanowie, z dniem 1 września 2023 r. mianowany wikariuszem parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu.

Inne nominacje

1. Ks. kan. dr Ryszard Robert Kolczyński, proboszcz parafii pw. św. Rocha w Cieksynie, z dniem 16 sierpnia 2023 r., mianowany kapelanem Domu Pomocy Społecznej w Karolinowie (parafia pw. św. Anny w Nowym Mieście).

Zwolnienia

1. Ks. kan. mgr Wojciech Brzozowski, proboszcz parafii pw. św. Anny w Nowym Mieście i kapelan Domu Pomocy Społecznej w Karolinowie, z dniem 15 sierpnia 2023 r., w związku z przejściem na emeryturę pracowniczą, zwolniony z funkcji ww. kapelana.
2. Ks. kan. Kazimierz Wójcik, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Krzynowłodze Wielkiej, na własną prośbę, z powodów zdrowotnych, z dniem 31 sierpnia 2023 r., zwolniony z urzędu proboszcza tejże parafii.
3. Ks. mgr Teofil Andrzej Kapuściński, proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Łysakowie, na własną prośbę, z powodów zdrowotnych i w związku z przejściem na emeryturę szkolną, z dniem 31 sierpnia 2023 r., zwolniony z urzędu proboszcza tejże parafii.

Skierowanie na studia

1. Ks. mgr Krzysztof Stawicki, od dnia 1 września 2023 r. wikariusz parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu, z dniem 1 października 2023 r., skierowany na studia magisterskie z prawa kanonicznego na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Płock, dnia 24 sierpnia 2023 r.

† Szymon Stułkowski
Biskup Płocki