Noc Muzeów w Muzeum Diecezjalnym i bazylice katedralnej – 13 maja 2023 r.

13 maja 2023 r. (sobota) w czasie Nocy Muzeów zapraszamy do Dawnego Opactwa Benedyktyńskiego, w którym można będzie obejrzeć ekspozycje związane ze złotnictwem, malarstwem i rzeźbą. Ponadto na dawnym, zamkowym dziedzińcu odbędą się pokazy pojedynków rycerskich, w godzinach 18.00-22.00.

W ramach Nocy Muzeów, organizowanej przez  Muzeum Diecezjalne w Płocku we współpracy ze Stowarzyszeniem „Ratujmy Ratowo” odbędzie się warsztat kreatywny pod hasłem „Rycerze Ziemi Ciechanowskiej z wizytą u Księcia Siemowita IV” (Chorągiew Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej), dofinansowany z  budżetu województwa mazowieckiego

W programie znajdą się: gawędy, pojedynki rycerskie oraz gry i zabawy upowszechniające dziedzictwo kulturowe wieków średnich (plakat poniżej).

Ponadto 13 maja swoje podwoje dla zwiedzających otwiera bazylika katedralna Płocka, w godz. 19.30-23.20 (o godz. 23.00 – ostatnie wejście). Do zwiedzania katedry zaprasza ks. kan. Stefan Cegłowski, proboszcz parafii katedralnej pw. św. Zygmunta.