Niedziela Misyjna - 20 października 2024 r.

W najbliższą Niedzielę (20 października) będziemy obchodzić Niedzielę Misyjną pod hasłem „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”. Bardzo proszę księży o pamięć w modlitwach prowadzonych podczas Mszy świętych czy nabożeństw o misjonarzach i misjonarkach, w sposób szczególny o tych, którzy pochodzą z naszej diecezji.

Projekt Bez Nazwy41 980X363 (1)

Za pośrednictwem poczty dziekańskiej trafiły również materiały do wykorzystania podczas Tygodnia Misyjnego.

Ofiary składane na tacę w Światowy Dzień Misyjny we wszystkich parafiach świata, również tych najbiedniejszych, przekazywane za pośrednictwem kurii diecezjalnych do dyrekcji krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych, tworzą Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary, dzięki któremu mogą pracować katechiści, powstają nowe świątynie oraz miejsca szczególnej troski o ludzi samotnych, ubogich oraz prześladowanych. Uprzejmie proszę o przekazanie ofiar najpóźniej do 15 listopada br. Przypominam numer konta misyjnego: 89 1240 3174 1111 0011 3789 9590  BANK PKO SA

Do każdej parafii trafił egzemplarz poświęcony akcji „Kolędnicy Misyjni”. Jest to praktyczna instrukcja, która wyjaśnia cały proces dotyczący zorganizowania tego wydarzenia w parafii. Bardzo proszę księży o zachęcenie i przekazanie tej publikacji katechetom czy animatorom. Diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych odbędzie się 10 stycznia 2025 w parafii pw. Św. Stanisława Kostki w Rypinie.

ks. Kamil Kowalski

Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Płockiej