Ks. biskup M. Milewski: Jezus Zmartwychwstały obiecał, że będzie z nami do skończenia świata

O tym, że Jezus zmartwychwstały obiecał, że będzie z ludźmi do skończenia świat i że to On nadaje życiu sens - powiedział ks. biskup Mirosław Milewski w parafii pw. Świętej Rodziny w Mławie (18 kwietnia br.). Dokonał kanonicznej wizytacji pasterskiej tej parafii i udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży.

IMG 8360

Bp Mirosław Milewski przeprowadził kanoniczną wizytację pasterską parafii pw. Świętej Rodziny w Mławie i udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży. Podczas Mszy św. z udziałem parafian podkreślił, że ludzie wierzący w Boga i należący do Kościoła coraz częściej odnoszą wrażenie, że żyją jakby w dwóch światach.

- Jeden, to świat medialny, świat Internetu, rozgłośni i telewizji. W świecie medialnym nie ma za wiele miejsca dla chrześcijaństwa i wiary w Boga. Dominuje obojętność lub niewiara. I jest drugi świat, ten, w którym obecnie jesteśmy: stoimy w świątyni parafialnej, wokół ołtarza Pańskiego, słuchamy słowa Bożego, będziemy świadkami cudu konsekracji chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Wasze rodziny wciąż chrzczą swoje dzieci i chcą, by kiedyś przyjęły Komunię św., sakrament bierzmowania, sakrament małżeństwa – wymienił bp Milewski.

Dodał, że w tej sytuacji można sobie zadać pytania: jak żyć w tej dychotomii, jak odnaleźć się w otoczeniu, które bywa tak nieprzyjazne chrześcijaństwu, że podważa jego osiągnięcia duchowe i kulturalne, jak zdobyć się na odwagę, żeby przyznać się publicznie, że jest się człowiekiem, który potrzebuje Boga, kościoła parafialnego, Mszy św. czy Koronki do Miłosierdzia Bożego?

Kaznodzieja powiedział też, że historycy, teologowie, socjologowie, którzy badają obecne procesy laicyzacyjne, analizując sytuację zauważają, że toczy się wojna kulturowa. Chce się przekonać chrześcijan, że zbliża się koniec chrześcijaństwa. Jednak to nieprawda, ponieważ ono potrafiło sobie poradzić z siłami zła.

- Trwamy w Okresie Wielkanocnym. Pascha Chrystusa, Jego przejście ze śmierci do życia dla naszego zbawienia, to klucz do zrozumienia obecnej sytuacji, ale też umocnienie w postawie wiary. Dojrzali chrześcijanie, zamiast przejmować się ponurymi diagnozami, powinni tym mocniej brać sobie do serca słowa zmartwychwstałego Pana, zamykające Ewangelię według św. Mateusza: „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20) – zacytował hierarcha.

Bp Milewski zaznaczył również, że zmartwychwstanie jest świętem wszystkich jego świadków. Zmartwychwstały Pan nadaje sens życiu i umacnia w drodze. Zadaniem wierzących jest przekazywanie następnym pokoleniom dziedzictwa wiary.

Parafia pw. Świętej Rodziny w Mławie powstała w 2001 roku, jej proboszczem od początku jest ks. kan. Sławomir F. Kowalski. Kościół parafialny pw. Matki Bożej Fatimskiej został poświęcony w 2009 roku. Parafia liczy ponad 6.300 mieszkańców.