Komunikat Kancelarii Kurii z dnia 4 maja 2023 r.

1. Wręczenie nominacji i podziękowanie księżom emerytom
Uprzejmie informuję, że w dniu 12 maja (piątek) 2023 roku o godz. 9.30 odbędzie się w Kurii Diecezjalnej w Płocku wręczenie przez Biskupa Płockiego nominacji: księżom podejmującym posługę w instytucjach diecezjalnych, nowo mianowanym proboszczom oraz z księżom administratorom, którzy zostaną mianowani w tym roku proboszczami oraz podziękowanie kapłanom przechodzącym na emeryturę i rentę.

Wręczeniu nominacji poprzedzone będzie „Wyznaniem wiary” i złożeniem „Przysięgi wierności przy objęciu urzędu wykonywanego w imieniu Kościoła”.
Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich wspomnianych kapłanów.

2. Karty obiegowe kapłanów przechodzących na emeryturę, nowych proboszczów i administratorów
Wszyscy kapłani przechodzący na emeryturę oraz nowo mianowani proboszczowie (z wyjątkiem administratorów, którzy będą mianowani proboszczami), są zobowiązani do złożenia w kancelarii Kurii Diecezjalnej Płockiej karty obiegowej, najpóźniej do dnia 11 maja 2023 r.

3. Ogłoszenie nominacji
Oficjalna informacja o tegorocznych translokatach zostanie przekazana do publicznej wiadomości po zakończonej uroczystości w dniu 12 maja 2023 r.

Płock, dnia 4 maja 2023 r.

Ks. Piotr Grzywaczewski
Kanclerz