Jubileuszowy XXV Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego w Płońsku

15 października 2022 r. w hali sportowej w Płońsku odbył się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i średnich. W turnieju wzięły udział 84 osoby.

Turniej 2022

Zawodnicy na turniej ze swoimi rodzicami, kapłanami, katechetami i nauczycielami przyjechali z Płocka, Radzyminka, Siedlina, Nowego Dworu, Pomiechówka, Jeżewa k/Płońska, Bądkowa, Szczytna, Stróżewa, Wojnówki, Czerwińska, Poczernina, Szczytna, Pilitowa, Bulkowa, Nowych Łubek, Stachowa, Stróżewa, Szerominka, Płońska i wielu innych miejscowości. Sportowej rywalizacji towarzyszyła modlitwa do  św. Jana Pawła II.

Turniej odbył się w przeddzień XXII Dnia Papieskiego i 44. rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyłły na Stolicę Piotrową. Impreza sportowa rozpoczęła się o godz. 9.00, a zakończyła o godz. 13.00. Z racji pandemii zachowane zostały wszelkie środki ostrożności.

Impreza sportowa odbyła się dzięki wsparciu władz samorządowych: Starostwu Powiatowemu,  Urzędowi Miasta Płońsk, Urzędowi Gminy Płońsk,  a także  Stowarzyszeniu „Parafiada”,  Ministerstwu Sportu i Turystyki, Diecezjalnemu Funduszowi Społecznemu oraz zaangażowaniu władz klubu.

Turniej rozgrywany jest od 13 już lat,  dwukrotnie każdego roku, na obiektach Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i koszulki, a zwycięscy poszczególnych kategorii puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy częstowani byli słodkimi bułkami, hot dogami, kawą, herbatą i napojami.

Zwycięzcami w turnieju w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

1. dziewczęta: Lena Wiśniewska – Płock, Nicola Rakowski – Nowe Łubki, Maja Zarębska – Płock, Martyna Cicha – Płock, Maja Stańczak – Płock;
  2. chłopcy: Igor Jóźwiak – Nowe Łubki, Nataniel Domała – Serock, Łukasz Krokowski – Nowe Łubki, Witold Fronczak – Szerominek, Piotr Dytlow – Załuski.

Rywalizacja sportowa przeprowadzana została według zasad fair play. Obsługą sędziowską imprezy zajęli się harcerze ZHP, nauczycie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płońsku, Adam Rakowski - sędzia główny zawodów oraz ks. Zbigniew Sajewski.

Wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na kolejne imprezy organizowane w przyszłym roku jak: rajdy rowerowe, festyny parafialne, spływy kajakowe, turnieje tenisa stołowego i Diecezjalną „Parafiadę” Dzieci i Młodzieży.

Ks. Zbigniew Sajewski
Diecezjalny Duszpasterz Sportu