Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego w Płońsku (1)

W hali sportowej w Płońsku odbył się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i średnich. W turnieju wzięły udział 64 osoby. Zawodnicy na turniej ze swoimi rodzicami, kapłanami, katechetami i nauczycielami przybyli z Płocka, Radzyminka, Siedlina, Nowego Dworu, Wierzbicy, Serocka, Woli Kiełpińskiej, Kroczewa, Poczernina, Wierzbicy, Pomiechówka, Jeżewa k. Płońska, Bądkowa, Szczytna, Stróżewa, Poczernina, Szczytna, Bulkowa, Nowych Łubek, Stachowa, Stróżewa, Szerominka, Płońska i wielu innych miejscowości.

Turniejwplonsku

Sportowej rywalizacji towarzyszyła modlitwa do  św. Jana Pawła II. Turniej odbył się w przeddzień XXIV Dnia Papieskiego i 46. rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Impreza sportowa odbyła się dzięki wsparciu władz samorządowych: Starostwu Powiatowemu,  Urzędowi Miasta Płońsk, Urzędowi Gminy Płońsk,  a także  Stowarzyszeniu Parafiada, Diecezjalnemu Funduszowi Społecznemu oraz zaangażowaniu władz klubu.

Turniej rozgrywany jest od 15 już lat,  dwukrotnie każdego roku, na obiektach Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, publikacje dotyczące wiary i długopisy, a zwycięscy poszczególnych kategorii medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy częstowani byli słodkimi bułkami, kawą i herbatą. Rywalizacja sportowa przeprowadzana była według zasad fair play.

Obsługą sędziowską imprezy zajęli się harcerze ZHR, nauczycie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Płońsku, ministranci oraz ks. Zbigniew Sajewski, prezes PUKS Maksymilian. Każdy z meczów rozgrywany był do 3 wygranych, a system gry tzw. radziecki, tzn. do 2 przegranych meczów. Sędzią głównym imprezy był Adam Rakowski, pasjonat tenisa stołowego.

Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli: Lena Kiełpińska – Nowe Łubki, Zuzanna Pilarska – Nowe Łubki, Magdalena Stańczak – Płock, Maja Stupecka – Nowe Łubki, Aleksandra Kalińska – Nowe Łubki, Wojciech Wojtas – Nowe Łubki, Adam Grabowski – Bulkowo, Nataniel Domała – Serock, Łukasz Krokowski – Nowe Łubki, Kacper Tomaszewski – Poczernin.

Wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na kolejne imprezy organizowane przez PUKS Maksymilian w przyszłym roku jak: rajdy rowerowe, festyny parafialne, spływy kajakowe, turnieje tenisa stołowego i Diecezjalną Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która w Roku Jubileuszu Chrześcijaństwa odbędzie się 23 maja 2025 roku.

Ks. Zbigniew Sajewski
   Diecezjalny Duszpasterz Sportu