Fundacja SMS z Nieba zebrała pieniądze na respirator dla Płocka

Fundacja SMS z Nieba przy współpracy z Caritas Diecezji Płockiej zakończyła zbiórkę środków na zakup respiratora dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Wsparcia można było udzielić poprzez stronę internetową www.zanurzeniwmilosci.pl.

5e7e328bd9e5d_o_full.jpg

Fundacja SMS z Nieba, przy współpracy z Caritas Diecezji Płockiej prowadziły 16 kwietnia br. zbiórkę pieniędzy na respirator dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Akcja pod nazwą „Zanurzeni w Miłości” zakończyła się 17 kwietnia rano, kwotą w wysokości 105 tys. zł. W ciągu niemal jednego dnia udało się zgromadzić środki na 19 respirator w Polsce.

Ks. kan. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritas Diecezji Płockiej poinformował, że środki znajdujące się na koncie Fundacji SMS z Nieba zostaną przekazane Caritas w Płocku, a ona z kolei przekaże je formalnie Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Płocku. Placówka medyczna sama zdecyduje, jakiego rodzaju respirator zakupi.

Można przekazywać środki na respiratory dla kolejnych szpitalia. Więcej informacji oraz sposób wpłat na konto akcji znajduje się na stronie: www.zanurzeniwmilosci.pl.

Fundację SMS z Nieba prowadzi ks. Rafał Jarosiewicz, znany w Polsce ewangelizator, autor oryginalnych pomysłów np. „Mobilny konfesjonał”, „Biblioteka dla zmarłych” czy „Ewangelia na dachach”. Pomysł ogólnopolskiej zbiórki na respiratory „Zanurzeni w Miłości” zrodził się z potrzeby chwili i przynosi oczekiwane efekty.