Droga Krzyżowa w dniu solidarności z Osobami skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym - 16 lutego 2024 r.

W pierwszy piątek Wielkiego Postu 16 lutego 2024 r. w katedrze płockiej biskup płocki Szymon Stułkowski i biskup pomocniczy Mirosław Milewski wezmą udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w Dniu modlitwy i solidarności z Osobami skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym. Do udziału w nabożeństwie zachęca płocczan ich Pasterz: „Chcemy się solidaryzować z takimi Osobami” - podkreślił w słowie do księży.

Bp Szymon Stułkowski w swoim słowie przypomniał, że w odpowiedzi na apel Ojca świętego Franciszka i decyzję biskupów polskich od 2017 roku w pierwszy piątek Wielkiego Postu obchodzony był Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego.

„Od tego roku będzie on obchodzony jako Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym. Zmiana ta ma ukazać, że Kościół pragnie się skupić w modlitwie na Osobach Zranionych nie tylko w naszych wspólnotach, ale i w całym społeczeństwie” – napisał Pasterz Kościoła płockiego.

Zaakcentował, że „to właśnie z takimi Osobami, a nie z grzechem chcemy się solidaryzować”. Zachęcił wiernych miasta Płocka i okolic do włączenia się w modlitwę oraz duchowe wsparcie tego dnia we wszystkich parafiach diecezji płockiej.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w katedrze płockiej rozpocznie się 16 lutego br. o godz. 17.00, z udziałem bp. Szymona Stułkowskiego i bp. Mirosława Milewskiego. Tradycyjnie za Osoby skrzywdzone wykorzystaniem seksualnym będzie się modlić także wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego oraz księża pracujący w instytucjach diecezjalnych.