Członkowie Kół Radia Maryja modlili się w parafii św. Józefa w Płocku

O tym, że Bóg jest z nami najbardziej wtedy, gdy wydaje się, że Go nie ma, powiedział ks. biskup Szymon Stułkowski podczas Mszy św. dla Międzyparafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja, przy parafii pw. św. Józefa w Płocku (29 stycznia br.).  

Bp Szymon Stułkowski przewodniczył Mszy św. w parafii św. Józefa w Płocku z udziałem przedstawicieli Biur Terenowych i Kół Przyjaciół Radia Maryja z diecezji płockiej. Wśród intencji była modlitwa za 31 lat Radia Maryja, za Telewizję Trwam oraz o pokój na świecie.

Biskup płocki w homilii zwrócił uwagę na to, że wiele osób może na antenie Radia Maryja powiedzieć o ważnych sprawach, zostać wysłuchanym, otrzymać poradę i pomocną dłoń. Wiele audycji dotyka zagadnień, o których była mowa w Ewangelii dnia (Mt 5,1-12a): odnoszą się do ludzi, którzy cierpią ubóstwo, przeżywają żałobę, stracili nadzieję, żyją jedynie w czterech ścianach, „pragną boskiej sprawiedliwości, bo ludzkiej nie doświadczają”.

W wielu audycjach patrzy się na świat oczyma Boga, z troską o czyste serce człowieka. W przekazie radiowym pojawiają się te same sprawy i kategorie ludzi, co w Ewangelii Mateuszowej, na przykład wezwanie do modlitwy o pokój na świecie, ale też w rodzinie czy w sąsiedztwie.

- Bóg nie chce, żebyśmy doświadczali ciągle smutku i ubóstwa, żebyśmy cierpieli, ale żebyśmy budując relację z Nim, byli gotowi na takie sprawy, zdali z nich egzamin. Smutek nas nie zabije, a prześladowania nas nie zniszczą, bo wiemy, że nasz los jest w rękach Boga. Bóg czuwa nad człowiekiem nawet wtedy, jeśli cały świat jest przeciwko niemu - głosił biskup.

Stwierdził również, że taka jest postawa człowieka, który wierzy, że niebo jest nad nim otwarte, bo otworzył je Jezus. W Biblii jest mowa o otwartym niebie wtedy, gdy Jezus przychodzi nad Jordan, solidaryzując się z nami grzesznikami czy wtedy, gdy widzi je kamienowany Szczepan: - Dziękujemy Panu Boga za to, że przy nas jest. Wtedy, gdy wydaje nam się, że Go nie ma, jest z nami najbardziej - zaakcentował bp Stułkowski.  

Inicjatorem Mszy św. było Międzyparafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii pw. św. Józefa w Płocku, z przewodniczącą Jadwigą Paradowską. Redakcję Radia Maryja reprezentował o. Wacław Zyskowski CSsR.

Mszę św. poprzedziła modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Była też agapa w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym „Studnia”.