Caritas diecezjalna włączyła się w akcję „Paka dla Rodaka”

Caritas Diecezji Płockiej włączyła się w akcję „Paka dla Rodaka” – na rzecz Polaków żyjących poza granicami naszego kraju. Od kilku lat organizują ją Fundacja Przystanek Rodzina i miasto Płock. W tym roku 550 paczek wolontariusze z Płocka zawiozą Polakom żyjącym w Bielcach w Mołdawii.

Paka Dla Rodaka

Caritas Diecezji Płockiej w tym roku przed Bożym Narodzeniem postanowiła włączyć się do akcji charytatywnej „Paka dla Rodaka”. Kilka lat temu zainicjowała ją Fundacja Przystanek Rodzina, we współpracy z miastem Płock.

5 grudnia br. wyruszy do Bielc w Mołdawii transport z 550 paczkami. Będzie to 400 paczek żywnościowych (produkty z długim terminem do spożycia, typu mąka, cukier, kasza, makaron, olej, konserwy) oraz 150 paczek ze słodyczami. W Bielcach działa Stowarzyszenie „Dom Polski”, które wesprze Płock na miejscu w transporcie paczek.

Pakowanie świątecznych paczek dla Polaków w Mołdawii odbyło się w Szkole Podstawowej nr 12 w Płocku (2 grudnia br.). Włączył się w nie biskup płocki Szymon Stułkowski: - Pan Jezus, którego urodziny obchodzimy w święta Bożego Narodzenia, stał się prezentem dla świata. My też chcemy innym dawać prezenty. Niech ta piękna przygoda trwa, żebyśmy nie tylko dziś, ale przez całe życie potrafili innym ludziom pomagać, służyć i cieszyć się z tego, że jest w naszym mieście taka inicjatywa – powiedział biskup.

Patronami akcji „Paka dla Rodaka” są: prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, biskup płocki Szymon Stułkowski i ks. dr Radosław Zawadzki, dyrektor Caritas Diecezji Płockiej. Wolontariusze Caritas między innymi kwestowali na rzecz akcji „Paki dla Rodaka” w kilku parafiach Płocka.