Biskup Szymon Stułkowski: przedsiębiorca powinien troszczyć się o relacje pracownika z Bogiem

Biskup Szymon Stułkowski poświęcił oratorium w przedsiębiorstwie KROSS w Przasnyszu, które jest największym producentów rowerów w Europie: - Pracodawca powinien troszczyć się o relację pracownika z Bogiem. Dobrze, jeśli zostaje do tego stworzona przestrzeń – powiedział biskup płocki 18 czerwca 2024 r.

Kross

Bp Stułkowski odczytał fragment Ewangelii według św. Marka (Mk 2,1-12) – o uzdrowieniu paralityka. Stwierdził, że w tej scenie jest coś, co można by nazwać „wiarą zastępczą”.

- Jezus widzi wiarę tych czterech, którzy przynieśli paralityka do Jezusa. Odpuszcza grzechy paralitykowi, żeby Mu uwierzyli, że ma prawo odpuszczać grzechy i czynić cuda. Uzdrawia go fizycznie, ale ze względu na wiarę tych, którzy go przynieśli – podkreślił Pasterz Kościoła płockiego.

Zaznaczył, że oratorium będzie miejscem troski o rozwój duchowy pracowników. To forma „przynoszenia ludzi do stóp Jezusa”. Nie można za kogoś wierzyć, ale można go „podprowadzić do Jezusa i swoją wiarą sprawić, żeby wiara drugiego człowieka dojrzewała”.

Biskup dodał, że ważne i potrzebne jest towarzyszenie pracownikom w ich relacji z Panem Bogiem. Misją duszpasterstwa jest doprowadzenia do takiego spotkania i mądre zachowanie, aby „nie zastępować ani Pana Boga, ani tego człowieka”. Modlił się, by oratorium w firmie KROSS „było przestrzenią spotkania z Panem Bogiem”.

Oratorium w przedsiębiorstwie KROSS powstało z inicjatywy Zbigniewa Sosnowskiego, założyciela i właściciela firmy KROSS, czołowego producenta rowerów w Europie.