Biskup Szymon Stułkowski podzielił się opłatkiem z płocką Strażą Miejską

Biskup płocki Szymon Stułkowski uczestniczył w spotkaniu opłatkowym Straży Miejskiej w Płocku: - Niech w pracy czuwa nad wami Boża opatrzność - życzył strażnikom, dla których zima to czas wytężonej pracy, ponieważ o tej porze roku często chronią przed zimnem tych mieszkańców miasta, którzy się „gorzej mają”.

Opłatek

Biskup płocki Szymon Stułkowski uczestniczył w spotkaniu opłatkowym pracowników Straży Miejskiej w Płocku (15 grudnia br.). Podziękował im za służbę, która często pełniona jest podczas uroczystości religijnych.

Zaznaczył, że o tej porze roku często słyszy się komunikaty o patrolach, które wyszukują ludzi ubogich, bezdomnych, których zdrowie lub życie jest zagrożone z powodu zimna: - Jesteście ratownikami, którzy trafiają do różnych miejsc, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom – stwierdził Pasterz Kościoła płockiego.

Bp Stułkowski uważał, że dzielenie się opłatkiem, to swego rodzaju „przedłużenie ręki”. Warto i trzeba je przedłużyć na przykład wobec ludzi, „z którymi nie jest nam po drodze”. Wyciągnięta ręka z opłatkiem zachęca mimo to do złożenia życzeń.

- Niech będzie to też znak obecności Chrystusa, bo nie spotykalibyśmy się, gdyby dwa tysiące lat temu Pan Jezus się nie urodził. To fundament i motywacja do świętowania Bożego Narodzenia – zaakcentował hierarcha.

Ponadto życzył strażnikom, aby w ich pracy czuwała nad nimi Boża opatrzność, by praca była bezpieczna, natomiast w rodzinach niech święta będą „wzajemnym obdarowywaniem się obecnością, miłością, życzliwością”.

Spotkanie opłatkowe Straży Miejskiej w Płocku odbyło się w Centrum Aktywnego Seniora, z udziałem komendanta Konrada Guzanka i prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.