Biskup płocki Szymon Stułkowski podzielił się opłatkiem z radnymi miasta Płocka

- Służymy tym samym ludziom - powiedział biskup płocki Szymon Stułkowski podczas dorocznego spotkania opłatkowego z radnymi rady miasta Płocka. Odbyło się ono 18 grudnia 2023 r. w Domu Darmstadt, w sąsiedztwie ratusza.

Rynek Płock
plock.eu

Bp Szymon Stułkowski powiedział, że w minionym roku - pierwszym roku jego posługi w diecezji płockiej, spotkał się z wieloma ludźmi. Najczęściej były to wspólnoty parafialne. W wielu miejscach spotykał też władze miasta i radnych.

- Służymy tym samym ludziom, choć każdy trochę inaczej. Chodzi o to, żeby towarzyszyć ludziom, którzy tu mieszkają, by mogli godnie i szczęśliwie żyć - uważał biskup.

Powiedział również, że w tym roku przed świętami zwrócił uwagę na fragment polichromii w prezbiterium w katedrze płockiej, przedstawiającej Boże Narodzenie, autorstwa Władysława Drapiewskiego. Obraz jest raczej tradycyjny: jest na nim Maryja, Jezus w żłóbku, obok stoi Józef, klękają pasterze, stoją zwierzęta.

- Najjaśniej jest tam, gdzie znajduje się Dzieciątko Jezus, ewangelicznie patrząc „Światłość świata” się narodziła. U stóp Jezusa śpi baranek, co pokazuje, że po to Jezus przyszedł, żeby być Barankiem Bożym, który gładzi grzechy świata. Tego doświadczenia światła, które przynosi Jezus wszystkim bardzo życzę, żebyśmy mieli je w sobie, żebyśmy się nim dzielili, bo jak mówi Jezus w Ewangelii – mamy być światłem dla świata, nieść nadzieję, nieść miłość, a On nam w tym pomaga - podkreślił Pasterz Kościoła płockiego.

Spotkanie radnych miasta Płocka przed świętami Bożego Narodzenia ma wieloletnią tradycję. Od lat biorą w nim udział także biskupi płoccy. Gospodarzami spotkania byli Artur Jaroszewski, przewodniczący rady miasta i Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.