Biskup Mirosław Milewski: niech życie ludzkie będzie szanowane przez rządzących i społeczeństwo

- Prośmy Boga o to, aby polska rodzina i każde życie, które w niej powstaje, było szanowane przez rządzących i społeczeństwo - powiedział biskup Mirosław Milewski w Nunie, w diecezji płockiej. W parafii tej wieczorem 19 marca 2024 r. przewodniczył Mszy św. na zakończenie wizytacji kanonicznej.

Nuna Wizytacja

W uroczystość św. Józefa bp Mirosław Milewski podkreślił, że wiele mówi współczesnym postawa opiekuna Świętej Rodziny: on postawił na rodzinę, cenił zwyczajne życie, dawał Świętej Rodzinie oparcie i w niej je znajdował. Warto się do niego modlić, gdy w rodzinach są problemy i kłótnie. Św. Józef może pomóc zrozumieć, że warto żyć w małżeństwie i rodzinie, w której jest miłość.

Biskup pomocniczy za papieżem Benedyktem XVI poprosił o „utrzymywanie stałej więzi z Bogiem, uczestniczenie w życiu kościelnym, umacnianie dialogu, gotowość do służby, cierpliwość dla wad drugiej osoby, przebaczenie i proszenie o przebaczenie, przezwyciężanie z inteligencją i pokorą ewentualnych konfliktów” (VII Światowe Spotkanie Rodzin).

Kaznodzieja podkreślił, że obecnie nie brakuje zagrożeń dla rodziny. Doświadcza się ich na co dzień, wiele przychodzi z zewnątrz. Dlatego biskupi w Polsce zaprosili naród polski do Nowenny: w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Można się jeszcze do niej przyłączyć o godzinie 21.20, gdy na Jasnej Górze kończy się Apel Jasnogórski.

- Możemy w ten sposób prosić Boga w modlitwie o to, aby polska rodzina, aby wasza rodzina i każde życie, które w niej powstaje, było szanowane przez rządzących i społeczeństwo. Jako naród nie zmarnujmy okazji do duchowej łączności ze sobą nawzajem w dobrym i jakże potrzebnym celu – zwrócił się do wiernych bp Milewski.

19 marca odbył wizytację kanoniczną parafii pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Nunie. Została ona erygowana przez bp. Piotra Liberę w 2011 r., jej pierwszym proboszczem był ks. Tadeusz Jabłoński. Już wcześniej, bo w 1992 r. w Nunie powstała kaplica pw. Narodzenia Matki Bożej. W 2012 r. do parafii wprowadzono relikwie Patrona. W 2019 r. proboszczem parafii został ks. Waldemar Marciniak. Na terenie parafii mieszka około 1400 osób.