Akcja Katolicka Diecezji Płockiej w sprawie „Deklaracji LGBT+"

Akcja Katolicka Diecezji Płockiej wydała oświadczenie w sprawie „Deklaracji LGBT+”. Publikujemy jego treść:

Rodziny.jpg

Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej
w sprawie "Deklaracji LGBT+".

Katolicy świeccy, członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej, wyrażają swoje najwyższe zaniepokojenie podpisaną przez Prezydenta Warszawy, pana Rafała Trzaskowskiego 18 lutego br. "Deklaracją LGBT+".

Stojąc na gruncie moralnego i społecznego nauczania Kościoła, wyrażonego między innymi w Katechiźmie Kościoła Katolickiego i encyklikach papieskich, żadną miarą nie możemy zaakceptować wielu obecnych w ideologii LGBT, a wyraźnie sprzecznych z chrześcijańską antropologia, działań i postulatów związanych z promocją zawartej tam wizji ludzkiej płciowości, rodziny i jej roli w społeczeństwie, małżeństwa oraz tzw. „praw reprodukcyjnych”.

Naszą obawę i niepokój wzbudza fakt iż warszawska "Deklaracja LGBT+" wprowadza do szeroko pojętej edukacji i szkolnictwa , standardy i wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), które stoją u podstaw zaprezentowanej tam „edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole”, jednocześnie marginalizując w tym temacie rolę rodziców. Wydaje się więc, że w tym punkcie "Deklaracja" jest sprzeczna z konstytucyjnym prawem rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz z obowiązującym prawem oświatowym.

Członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej zdecydowanie popierają wszelkie działania prowadzące do tego, aby to właśnie rodzice mieli decydujący wpływ na kształtowanie swoich dzieci i przekazywane im w placówkach oświatowych wzorce moralne.
Domagamy się, by mądre wychowanie seksualne, mające swój początek w rodzinie, kontynuowane było w szkole, zgodnie z poszanowaniem wartości wyznawanymi przez rodziców, którzy chcą je przekazać swoim dzieciom.

Prezes, Zarząd i Asystent Kościelny
Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej