800 tysięcy zł od wiernych diecezji płockiej dla powodzian

Kwota 800 tysięcy zł została przekazana na pomoc powodzianom w południowo-zachodniej Polsce. Są to środki przekazane przez wiernych do puszek przed kościołami w niedzielę 22 września 2024 r. Pomoc będzie trwała nadal, na przykład w dniach 27-28 września Caritas Diecezji Płockiej w sklepach przeprowadzi zbiórkę żywności, środków higienicznych i chemii gospodarczej.

Flood 123200 640

Do dnia 25 września z konta diecezji płockiej (na nie środki wpłacają parafie) na konto Caritas Polska przekazana została kwota 800 tysięcy zł dla powodzian. To pieniądze, które pochodzą od wiernych ze zbiórki do puszek przed kościołami w niedzielę 22 września.

Ponadto w dniach 27-28 września Caritas Diecezji Płockiej, z pomocą wolontariuszy, w wybranych sklepach sieci Biedronka w Płocku i innych miejscowościach diecezji zbierać będzie środki higieniczne, chemię gospodarczą i żywność o dłuższym terminie ważności, a także worki, rękawice, mopy i wszystko co jest potrzebne do sprzątania.

- Gorąco zachęcamy do zakupów i przekazywania produktów dla poszkodowanych mieszkańców południowo-zachodniej Polski – proszą przedstawiciele Caritas Diecezji Płockiej.

Zebrane dary zostaną zawiezione do miejsc dotkniętych powodzią.