22. Diecezjalny Memoriał Szachowy im. św. Stanisława Kostki w Przasnyszu

46 młodych szachistów z diecezji płockiej wzięło udział w 22. Diecezjalnym Memoriale Szachowym im. św. Stanisława Kostki w Przasnyszu. Zwycięzcą turnieju został Natan Okrągły z Serocka. Opiekunem rozgrywek był ks. Wojciech Paradowski, wikariusz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku-Imielnicy.

Memoriał Szachowy im. św. Stanisława Kostki na stałe wpisał się do kalendarza diecezjalnych obchodów wspomnienia liturgicznego głównego patrona diecezji, a także patrona dzieci i młodzieży. Od lat organizowany jest w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu.

Rozgrywki miały charakter otwarty (open) dla dzieci i młodzieży, były rozgrywane systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie siedmiu rund. Pierwsze miejsce zajął Natan Okrągły z Serocka. Na drugim miejscu uplasował się Antoni Olszewski, również z Serocka. Miejsce trzecie zajął Filip Krawczak z Nasielska.

Wymienieni zawodnicy oraz zdobywcy miejsc od czwartego do szóstego otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez wydział duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Płocku, który był głównym organizatorem turnieju. Wszyscy uczestnicy przyjęli pamiątkowe dyplomy.

Za turniej z ramienia organizatora odpowiadał ks. Wojciech Paradowski, wikariusz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku-Imielnicy, natomiast funkcję sędziego pełnił Paweł Flak. 19 uczestników memoriału zdobyło lub podwyższyło posiadane kategorie szachowe.

W tym roku w rozgrywkach (w dniu 15 września br.) wzięło udział 46 uczniów szkół podstawowych i średnich m.in. z Płocka, Raciąża, Karniewa, Ciechanowa, Nasielska, Serocka, Sierpca, Krasnosielca i Przasnysza.