Opiekuńcze skrzydła dla mistrza

Dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Soczi Kamil Stoch w jednym z wywiadów powiedział, że kiedy coś mu się nie udaje, wtedy oddaje się pod opiekuńcze skrzydła Pana Boga.

 

Dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Soczi Kamil Stoch w jednym z wywiadów powiedział, że kiedy coś mu się nie udaje, wtedy oddaje się pod opiekuńcze skrzydła Pana Boga. Jakże piękne świadectwo wielkiego sportowca, jakim jest niewątpliwie ten sympatyczny skoczek narciarski z Zębu. Jest wielki, ambitny i godny naśladowania dla naszej pogubionej młodzieży.

27-letni Kamil często w rozmowach z dziennikarzami podkreśla swoją wiarę. Otwarcie mówi o Bogu i daje nam wiele optymizmu na przyszłość. Jest przekonany, że wszystko dzieje się za przyczyną Boga.

Wiarę wyniósł z rodzinnego domu, jednak weekendowe starty w Pucharze Świata mu tego nie ułatwiają, nie zawsze np. może uczestniczyć w Mszy Świętej w niedzielę. Pierwszy złoty medal zdobył właśnie w niedzielę, w kościele w tym dniu nie był, ale wraz z kolegami służył do Mszy Świętej dzień wcześniej. Maciej Kot przeczytał pierwsze czytanie, Jan Ziobro zaśpiewał psalm, a Kamil podszedł do drugiego czytania.

Przed Olimpiadą w mediach głośno było o innym naszym zawodniku Piotrze Żyle – rówieśniku Kamila.Sympatycznemu skoczkowi, niestety media wyrządziły wielką krzywdę. Wesoły Piotrek miał kilka udanych występów w Pucharze Świata, a kamery nie opuszczały naszego zawodnika, pojawił się nawet w reklamach. O Żyle było głośniej niż o Stochu. Wystąpił m.in. w programie u Kuby Wojewódzkiego, obaj się pośmiali, ale co z tego wynikło? Jaki przekaz dla młodych ludzi? Ot takie puste gadanie. Uważam, że to wszystko przerosło skoczka z Wisły Ustronianki.

O Stocha jestem spokojny, woda sodowa nie uderzy mu do głowy bo sukces osiągnął ciężką, wieloletnią pracą. Ma wspaniałą żonę i rodzinę, określone wartości życiowe oraz opiekuńcze skrzydła Pana Boga.

 

piątek, 21 lutego 2014

Udostępnij:
Autor wpisu Andrzej Adamski
 Andrzej Adamski
Dziennikarz, twórca portalu gostynin24.pl. Mieszka w Gostyninie.

Zobacz także:

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Płocka z siedzibą przy ul. Tumskiej 3 w Płocku, reprezentowana przez Biskupa Płockiego;
 2. Inspektor ochrony danych w Diecezji Płockiej, tel. 24 262 26 40, e-mail: inspektor@diecezjaplocka.pl;
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
 4. Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;
 5. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Płocka oraz Redaktor Strony.
 6. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
 7. Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
 8. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
 9. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
 10. Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.

 


Opuść stronę