Słowo zachęty Biskupa Szymona przed Uroczystością Objawienia Pańskiego i Orszakiem Trzech Króli 2023

Drodzy Organizatorzy Orszaków Trzech Króli!
Kochani Bracia i Siostry!

Jaśniejąca na niebie gwiazda od wieków prowadzi kolejne pokolenia w stronę tego szczególnego domu, gdzie na każdego człowieka, otwartego na prawdę, czeka Maryja z Dziecięciem Jezus (por. Mt 2,11). W tym roku Orszakom Trzech Króli towarzyszy hasło: „Niechaj prowadzi nas gwiazda!” Za przykładem Trzech Mędrców chcemy dzielić się jej światłem, szczególnie z tymi, którzy patrzą na nas z daleka albo pogubili się w wędrówce. Idziemy z gwiazdą do małżeństw i rodzin, którym gaśnie nadzieja; do osób starszych, chorych, żyjących ubogo i cicho, a także do młodych, którym twarze jaśnieją od blasku ekranów smartfonów.
Zachęcam Was, Bracia i Siostry, do wzięcia udziału w organizowanych w wielu miejscach naszej diecezji Orszakach Trzech Króli. Śpiewając polskie kolędy i niosąc dary Jezusowi pragniemy pokazać wokoło, że właśnie z Nim każda ciemność się rozjaśnia i tylko to światło objawia prawdę o nas i o świecie. Cieszę się, że po raz pierwszy jako Biskup Płocki pójdę z moimi siostrami i braćmi tym świetlistym szlakiem Orszaku w Płocku od Starego Rynku do Stanisławówki. Wyrażam wdzięczność Duchowi Świętemu, który „wieje tam, gdzie chce” (por. J 3,8) i zaprasza tak wiele osób, członków stowarzyszeń katolickich oraz ludzi dobrej woli do włączenia się w pracę na rzecz tegorocznych Orszaków.
Pozdrawiam serdecznie organizatorów oraz uczestników wszystkich Orszaków Trzech Króli na terenie diecezji płockiej i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa: w imię Ojca + i Syna, i Ducha Świętego.

Płock, dnia 1 stycznia 2023 r.
W uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

+ Szymon Stułkowski
BISKUP PŁOCKI

ZARZĄDZENIE: Słowo Biskupa Szymona proszę odczytać wiernym w niedzielę, 1 stycznia 2023 r., podczas wszystkich Mszy św., w ramach ogłoszeń parafialnych.

Płock, dnia 29 grudnia 2022 r.

+ Mirosław Milewski
WIKARIUSZ GENERALNY