II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

Z woli Ojca Świętego Franciszka w czwartą niedzielę lipca (w tym roku 24 lipca), w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzony jest II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy tego dnia o seniorach, przebywających w domach i ośrodkach pomocy społecznej, a zwłaszcza o diecezjalnym Domu Seniora Leonianum – Piękne życie w Sikorzu.

Senior G69f0b2afd 640

Na okoliczność Światowego Dnia przygotowano pomocnicze materiały duszpasterskie. Zachęcam do zapoznania się z nimi i wykorzystania w niedzielę 24 lipca br.

1. Orędzie Franciszka, zatytułowane „Wydadzą owoc nawet i w starości”. Warto w niedzielę 24 lipca 2022 r. w kazaniach odwołać się do tego tekstu.
2. Modlitwa na II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, do odmówienia w czasie Mszy św. po Komunii św. przez osobę starszą.
3. Propozycja modlitwy wiernych.
4. Błogosławieństwo końcowe.
5. Logo, przygotowane przez watykańską Dykasterię ds. Świeckich, Rodziny i Życia, do promocji w mediach społecznościowych i na stronach parafialnych.
6. Informacje o odpuście zupełnym, zadekretowanym przez Penitencjarię Apostolską.

Płock, dn. 22 lipca 2022 r.

ks. Wojciech Kućko
Dyrektor Wydziału ds. Rodzin