Droga Krzyżowa wynagradzająca w bazylice katedralnej

W Dniu Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich (24 lutego br.) w bazylice katedralnej płockiej sprawowano nabożeństwo Drogi Krzyżowej wynagradzającej, z udziałem biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego i biskupa pomocniczego Mirosława Milewskiego: - Jezus idzie z cierpiącymi Drogą Krzyżową – powiedział ordynariusz diecezji płockiej.

Cross G696c8c240 1920

Bp Szymon Stułkowski rozpoczął nabożeństwo Drogi Krzyżowej wynagradzającej ze grzechy seksualne wobec małoletnich. Zwrócił się do uczestników wspólnej modlitwy, aby pomagać ofiarom takich przestępstw, by stanęli o własnych siłach. Przypomniał też rocznicę zbrodniczej agresji Rosji na Ukrainę.

- Jezus cierpi za tych wszystkich, którzy cierpią. Idzie z cierpiącymi Drogą Krzyżową. Chcemy dziś prosić także o ustanie wojny i innych wojen na świecie, i o sprawiedliwy pokój – wezwał hierarcha.

Podczas nabożeństwa krzyż do kolejnych stacji nieśli: bp Szymon Stułkowski, bp Mirosław Milewski, proboszcz parafii katedralnej ks. kan. Stefan Cegłowski, ks. Bartosz Szostak, sekretarz bp. Milewskiego, siostra zakonna, kleryk, wdowa konsekrowana oraz Krzysztof Karpiński, mąż, ojciec, członek Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II. Rozważania czytali Barbara Chlewińska i Zbigniew Smoliński.

Dzień Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich obchodzono w Polsce po raz siódmy.