Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta w Płocku – 31 marca 2023 r.

W piątek 31 marca br. ulicami Starego Miasta w Płocku przejdzie Droga Krzyżowa. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.40, z udziałem biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego i biskupa pomocniczego Mirosława Milewskiego.

Cross-1448946_1920.jpg

Droga Krzyżowa na Starym Mieście jest w Płocku wieloletnią tradycją. W tym roku rozpocznie się o godz. 18.40, wyruszy z bazyliki katedralnej po Mszy św. wieczornej. Wierni przejdą do parafii św. Bartłomieja (farnej), rozważając czternaście stacji Męki Jezusa Chrystusa.

W nabożeństwie będą uczestniczyć księża biskupi: biskup płocki Szymon Stułkowski i biskup pomocniczy Mirosław Milewski oraz wierni miasta Płocka, zwłaszcza trzech parafii: katedralnej pw. św. Zygmunta, pw. św. Bartłomieja i pw. św. Maksymiliana Kolbego. W czasie Drogi Krzyżowej powierzać będą Panu Bogu najważniejsze sprawy Kościoła i Ojczyzny.