Na Dzień Matki i nie tylko.

W niedzielę słyszeliśmy słowa Jezusa z Ewangelii św. Jana: „Nie zostawię was sierotami". Rzeczywiście nie jesteśmy samotni. Mamy Matkę. Rok temu przeżywaliśmy Jej wizytę w Jasnogórskiej Ikonie. W tym roku dziękujemy za Jej objawienia sprzed 100 lat – wciąż aktualne. Bo czy wojna terrorystów z naszym światem nie jest kolejnym wezwaniem do nawrócenia i powrotu do chrześcijańskich korzeni Europy? Nie chcemy słyszeć Jej słów z 1917 roku wypowiedzianych w Fatimie do świętych dzieci?
W parafiach trwają Nabożeństwa Majowe. W mojej parafii zaprosiłem do udziału w Majowym Rowerowym:chcę z chętnymi odwiedzić na rowerach wszystkie miejscowości na terenie parafii i zaśpiewać litanię do Matki Boskiej przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Mam nadzieję, że ożywi się stary zwyczaj „chwalenia łąk umajonych” dla Maryi. Liczę także na większą integrację między parafianami.
W tym Jubileuszowym Roku 100 – lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej w rodzinach wędruje Figura Fatimska. Jadąc na Majowe Rowerowe w Tadajewie niespodziewanie spotkaliśmy wędrujący właśnie od domu do domu wizerunek Matki z Fatimy. To wielki dar i łaska spotkać Matkę wśród naszych pół i łąk umajonych. Chwalcie z nami Panią świata!