Ruszyła rekrutacja do projektu „Nasze muzeum jest żywe II”: - Projekt przewiduje organizację żywych lekcji historii w Muzeum Diecezjalnym im. bł. abpa A.J. Nowowiejskiego w Płocku. Składać się na niego będzie: zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, zwiedzanie bazyliki katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wyreżyserowane scenki przedstawiające pasowanie Bolesława III Krzywoustego przez Władysława I Hermana (w scenkach dzieci biorą aktywny udział), spektakl teatralny utrzymany w konwencji teatru cieni, o tematyce historii Płocka, w wykonaniu Teatru Form Wielu – zapowiada Przemysław Jarzyński ze Stowarzyszenia Człowiek Kultura.
Natomiast Barbara Piotrowska, wicedyrektor Muzeum Diecezjalnego w Płocku zaznacza, że już poprzednie spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział 350 dzieci: - Tym razem jest większy zasięg projektu, mogą w nim uczestniczyć przedszkola i szkoły z całego miasta oraz jego okolic. Dzieci poznają elementy historii Płocka i diecezji, będą miały okazję obejrzeć najważniejsze zabytki Muzeum Diecezjalnego. To elementy tożsamości kulturowej mieszkańców miasta i diecezji – podkreśla historyk.
Żywe lekcje historii w ramach projektu „Nasze muzeum jest żywe II” będą się odbywały od 22 lutego br. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Może wziąć w nim udział 40 grup przedszkolnych (5-6 lat) bądź szkolnych (klary 1-3), z Płocka i okolic. Zapisy są prowadzone pod numerem tel. 515-199-244. O możliwości skorzystania z tych zajęć zadecyduje kolejność zapisu.
Projekt „Nasze muzeum jest żywe II” sfinansowano ze środków Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, w ramach programu „Rozgrzewamy Polskie Serca”.