Zmarł ks. Henryk Mazurowski emerytowany proboszcz parafii św. Rocha w Radzanowie n. Wkrą

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 24 marca br. (wtorek), zmarł ks. kan. Henryk Mazurowski, emeryt. Przeżył 89 lat w tym 62 w kapłaństwie.

Pogrzeb1.jpg

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Henryka Mazurowskiego odbędą się w parafii pw. św Rocha w Radzanowie n. Wkrą, 27 marca (piątek), o godz. 11.00. Respektując Rozporządzenie Ministra Zdrowia, z dnia 24 marca br., w pogrzebie udział weźmie tylko nabliższa rodzina (5 osób) i zaproszeni imiennie do koncelebry kapłani. Przypominamy, że zgodnie z tradycją, każdy kapłan Diecezji Płockiej jest zobowiązany odprawić Mszę Świętą za zmarłego kapłana diecezji (prosimy o odprawienie tej Eucharystii w swoich parafiach, miejscach posługi lub rezydencji w dogodnym czasie). Na prośbę ks. proboszcza Jerzego Piątka informujemy bliskich zmarłego oraz parafian radzanowskich, że Msze Święte za zmarłego ks. Henryka Mazurowskiego zostaną ogłoszone i odprawione, w parafii Radzanów, w późniejszym terminie. Pogrzeb będzie transmitowany na profilu fejsbukowym parafii św. Rocha w Radzanowie [TUTAJ]Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

ks. kan. Henryk Mazurowski
ur. 19 sierpnia 1930 r. w Kuskach, powiat sierpecki;
diakonat: 11 lutego 1956 r. w Płocku;
kapłaństwo: 10 lutego 1957 r. w Płocku;
praca duszpasterska: wikariusz w par. Radzanów n. Wkrą (1957-1962), administrator i proboszcz par. Ciemniewko (1962-1978), proboszcz par. Radzanów n. Wkrą (1978-2004);emeryt (od lipca 2004)
odznaczenia: Kanonik honorowy Kapituły Kolegiaty Pułtuskiej (!997)
zm. 24 marca 2020 r. w Sikorzu (Leonianum).