Zaproszenie do udziału w II diecezjalnym spotkaniu rodziców kapłanów i osób zakonnych

W rozwinięciu zaproszenie Biskupa Płockiego, program spotkania i informacja o zapisach.

Whatsapp Image 2023 11 18 At 14.55.48

ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO DO UDZIAŁU W II DIECEZJALNYM SPOTKANIU DLA RODZICÓW KAPŁANÓW I OSÓB ZAKONNYCH

Drodzy Bracia i Siostry!

Z woli papieża Franciszka obchodzimy Rok Modlitwy, który ma nas przygotować do świętowania Roku Jubileuszowego. W naszej diecezji będzie to rok 950-lecia jej istnienia.

Serdecznie zapraszam na II diecezjalne spotkanie dla rodziców kapłanów i osób zakonnych diecezji płockiej, byśmy w duchu modlitwy umocnili się nawzajem naszą wiarą. Odbędzie się ono w dniach 30 sierpnia – 1 września br. w Płocku pod hasłem: „Pielgrzymi nadziei”. Główna część spotkania będzie miała miejsce 31 sierpnia br. (sobota). W piątek, 30 sierpnia br., w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku, rozpoczniemy wieczór skupienia.

Mam nadzieję, że jako rodzice kapłanów i osób zakonnych zechcecie przybyć do stolicy naszej diecezji, by prosić o Boże Miłosierdzie dla nas i świata. Liczę na wspólnotę modlitwy z osobami życia konsekrowanego, a także na obecność kapłanów, których zapraszam do koncelebrowania sobotniej Mszy św.

Z serca wszystkim błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Do zobaczenia w Płocku!

Płock, dnia 26 lipca 2024 r.

+ Szymon Stułkowski

Biskup Płocki

PROGRAM SPOTKANIA

30 sierpnia 2024 r. (piątek) – Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

17.00   Konferencja „Wartość ufnej modlitwy w życiu chrześcijanina – przykłady świętych małżeństw” – ks. Jacek Prusiński, ojciec duchowny Szkół Katolickich w Płocku – kaplica Dobrego Pasterza

18.00   Kolacja – refektarz

19.00   Nabożeństwo eucharystyczne – kaplica Dobrego Pasterza

20.00   Spotkanie integracyjne – kawiarnia

21.00   Apel Jasnogórski

31 sierpnia 2024 r. (sobota)

7.30     Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP – kaplica Dobrego Pasterza

8.00     Śniadanie – refektarz

9.00     Zwiedzanie Wzgórza Tumskiego i Muzeum Diecezjalnego w Płocku

12.00   Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem bpa Szymona Stułkowskiego ze wszystkimi przybyłymi kapłanami – kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Płocku

13.00   Obiad – refektarz

14.30   Wyjazd na tamę do Włocławka, modlitwa w miejscu wyłowienia ciała bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika. Nawiedzenie katedry włocławskiej

18.00   Kolacja – refektarz

21.00   Apel Jasnogórski – kaplica Dobrego Pasterza

1 września 2024 r. (niedziela)

7.30     Pacierz – kaplica Dobrego Pasterza

8.00     Śniadanie – refektarz

9.00     Zwiedzanie sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku

10.00   Msza św. w bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Płocku

12.30   Obiad i zakończenie spotkania – refektarz

Zgłoszenia kapłanów, osób konsekrowanych i rodziców do dnia 25 sierpnia br., e-mail: rodzina@diecezjaplocka.pl albo tel. 505 272 535 lub 694 779 077. Koszt udziału w spotkaniu w sobotę to 60 zł od osoby, zaś w całym wydarzeniu (piątkowy wieczór skupienia, dwa noclegi, spotkania sobotnie i niedzielne) to 200 zł od osoby.