Zaproszenie do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku – 5 października 2021 r.

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku 5 października br. będziemy przeżywać uroczystość św. Siostry Faustyny - w 83. rocznicę jej narodzin dla nieba. Msze św. w Sanktuarium odbędą się w godzinach: 6.30, 12.00, 17.00. Kulminacją uroczystości będzie uroczysta Eucharystia o godzinie 17.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego.

Swieta Siostra Faustyna

Msza św. będzie transmitowana przez rozgłośnię Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Poprzedzi ją modlitwa różańcowa o godz. 16.15. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do 21.00.

Tego dnia po każdej Mszy św. i po modlitwie w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 tradycyjnie będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę bułeczki św. Siostry Faustyny, wypiekane przez siostry. Dochód z bułeczek (jako „cegiełek”) w całości przeznaczony jest na budowę nowego kościoła. Tego dnia w dolnej części nowego kościoła będzie można obejrzeć, prócz pieca z piekarni sióstr, który pochodzi z okresu, kiedy św. Faustyna przebywała w Płocku, inne eksponaty będące świadkami życia naszej Świętej.

Uroczystość poprzedzi Triduum Mszy św. od 2 do 4 października o godz. 17.00, któremu przewodniczyć będzie ks. Andrzej Pieńdyk, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
w Płocku