Zachęta Delegata Biskupa Płockiego ds. formacji duchowieństwa do modlitwy

W rozwinięciu słowo ks. Jarosława Kwiatkowskiego, delegata Biskupa Płockiego ds. formacji duchowieństwa.

Boze_cialo_zapowiedz_2017.jpg
Czcigodni i Drodzy Księża!

W związku z ostatnimi wydarzeniami, jakie miały miejsce w Drobinie, w naturalny sposób rodzi się pragnienie modlitwy wynagradzającej oraz wzmacniającej duchową więź między kochającymi Boga i Kościół sercami.

Mając w pamięci niedawne spotkanie dekanalnych ojców duchownych, chciałbym prosić Czcigodnych Księży o zaproponowanie kapłanom w swoich dekanatach wspólnego przeżycia czasu takiej właśnie modlitwy. Mogłaby ona mieć miejsce w piątek, 20 września, po uroczystości św. Stanisława Kostki, Patrona naszej Diecezji. Ten dzień wszyscy moglibyśmy przeżyć w duchu pokutnym, podejmując dobrowolne wyrzeczenia, post, modlitwę, natomiast wieczorem kapłani z dekanatu mogliby się zgromadzić na wspólnej modlitwie w kościele parafii dziekańskiej bądź ojca duchownego dekanatu.

Takie spotkanie mogłoby mieć następujący przebieg:
- wystawienie Najświętszego Sakramentu;
- wspólna modlitwa Liturgią Godzin (nieszpory);
- półgodzinna adoracja w milczeniu;
- przed błogosławieństwem – modlitwa litanią do Chrystusa Kapłana i Ofiary.
- błogosławieństwo i rozesłanie.

Przy tej okazji można przekazać kapłanom ostatni List na Wielki Czwartek roku 2005 św. Jana Pawła II. Tekst listu oraz litanii został przekazany Księżom w e-Biuletynie 41/2024.

Z wyrazami szacunku i braterskim pozdrowieniem -
Ks. Jarosław Kwiatkowski
Delegat Biskupa Płockiego ds. formacji duchowieństwa