Wyróżnienia dla parafian Tłuchowa

Agnieszka i Stanisław Kucińscy zostali laureatami nagrody „Tłuchowianin Roku 2021”, a „Srebrne Pióra” przyznano Ewie Wiśniewskiej i Ewelinie Bednarz-Gajus – wymienione wyróżnienia przyznawane są z inicjatywy ks. kan. dr. Andrzeja Zakrzewskiego, proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Tłuchowie.

Tłuch.2

W każdej społeczności znajdą się osoby, które ubogacają codzienność swoich środowisk, miejscowości, zakładów pracy, stowarzyszeń. Działają na rzecz innych, pomagają, wspierają, zarażają pasją, stają się wzorem do naśladowania. W gminie Tłuchowo takich ludzi się docenia, dlatego już po raz siedemnasty w głosowaniu tajnym Kapituła Honorowej Nagrody „Tłuchowianin Roku” przyznała swoje wyróżnienie osobom, o których mówi się tutaj „że są tak silni jak starotestamentowy Hiob, gdyż zdołali powstać z kolan po traumatycznym rodzinnym wydarzeniu”.

Tegoroczny tytuł i pamiątkowa statuetka trafiła podczas uroczystej gali, która odbyła się 20 lutego br. do małżonków Agnieszki i Stanisława Kucińskich. Laureaci to ludzie serdeczni, otwarci, ambitni. Pasją, ciężką pracą i stylem życia zarażają innych. Są wzorem dla swoich dzieci, ale również dla tych, z którymi się stykają. Mają ogromne serca, optymistycznie spoglądają w przyszłość, mają jeszcze dużo pomysłów do zrealizowania. Jak sami mówią „kiedyś ich zranione serca uratowała wiara, pasje życiowe i praca, które sprawiają, że niemożliwe staje się możliwe, a pomaganie daje więcej radości niż otrzymywanie”.

Podczas uroczystej gali wręczono jeszcze jedno znaczące wyróżnienie, jakim jest „ Srebrne Pióro” – nagroda dla ludzi, którzy promują gminę Tłuchowo na łamach prasy lokalnej. Tegorocznymi laureatami zostały: za rok 2021 Ewa Wiśniewska – polonistka z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie, autorka wielu artykułów w Biuletynie Parafialnym „Apostoł” oraz za rok 2020 Ewelina Bednarz-Gajus - polonistka pracująca w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Ligowie, kurator sądowy, redaktorka „Gazety CLI”.

Obie nagrody: „Tłuchowianin Roku” oraz „Srebrne Pióro” przyznawane są z inicjatywy ks. kan. dr. Andrzeja Zakrzewskiego, proboszcza parafii Tłuchowo.

Edyta Gąsiorowska