W Płońsku na terenie parafii św. Maksymiliana Kolbego stanęła jadłodzielnia

Jadłodzielnia, czyli lodówka z żywnością dla potrzebujących, stanęła przy domu parafialnym parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Przedsięwzięcie zainicjowali płońszczanie Monika Zimnawoda i Jakub Rogowski, aby zapobiec marnowaniu się żywności, z której mogą skorzystać osoby głodne, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.

Jadlodzielnia.jpg

Jadłodzielnia, czyli szafa z półkami i lodówką, stanęła przed domem parafialnym parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, przy siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo: „To pierwsza w powiecie płońskim jadłodzielnia, dzięki której można podzielić się żywnością. Celem naszej akcji jest też ograniczenie marnowania się żywności” – podkreśliła Monika Zimnawoda, społeczniczka, która zorganizowała jadłodzielnię wspólnie z Jakubem Rogowskim.

Fotorelacja Gościa Płockiego

foto: Ilona Krawczyk-Krajczyńska/Gość Płocki

Osoby, które chciałyby nieodpłatnie przekazać żywność, powinny zapoznać się z instrukcją, co może trafić do jadłodzielni: chodzi o żywność posiadającą aktualny termin ważności, z wyłączeniem produktów zawierających surowe jaja, np. kremów i majonezów, surowego mięsa, otwartych puszek i słoików. Lodówka jest wciąż otwarta i ogólnodostępna, może z niej skorzystać każdy, kto jest głodny, ale nie może sam sobie kupić jedzenia.

Ks. kan. Zbigniew Sajewski, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku przekazał, że jadłodzielnia uzupełnia wiele inicjatyw prowadzonych przy parafii: „To dzieło, którego celem jest pomoc potrzebującym. Niech dobrze służy drugiemu człowiekowi” – życzył inicjatorom, ale przede wszystkim korzystającym z jadłodzielni.