Słowo zachęty Biskupa Płockiego z okazji zakończenia Roku „Rodzina Amoris Laetitia” i Diecezjalnego Święta Rodziny

Kochani Diecezjanie!

Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, w dniu 3-5 czerwca br. odbędą się trzydniowe obchody, związane z zakończeniem Roku „Rodzina Amoris laetitia”. W Grodzie Krzywoustego będziemy z tej okazji gościć Polską Federację Stowarzyszeń Rodzin Katolickich, założona w stolicy naszej diecezji w 1993 r.

Serdecznie zapraszam do włączenia się we wspólne świętowanie. Słowo zachęty do przybycia do Płocka kieruję szczególnie do rodzin. Podczas Diecezjalnego Święta Rodziny dnia 5 czerwca br., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, liczę na obecność rodziców, dzieci, babci i dziadków, a także duszpasterzy, katechetów, wychowawców i osób konsekrowanych. Uroczystość rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 11.30 w Bazylice Katedralnej, a następnie w radosnym, dziesiątym już Marszu dla Życia i Rodziny, przejdziemy do ogrodu Wyższego Seminarium Duchownego, by w czasie festynu dziękować Bogu za dar życia i nasze rodziny. Zaproszenia pisemne ze szczegółami zostały przekazane do każdej parafii naszej diecezji.

Wszystkich Diecezjan ogarniam moją modlitwą i pamięcią. Przyjmijcie życzenia wstawiennictwa Królowej Rodzin na zmagania codzienności oraz pasterskie błogosławieństwo, którym obejmuję również chorych, cierpiących i przeżywających różne trudności życia małżeńskiego i rodzinnego. Niech czuwa nad Wami Ukrzyżowany i Zmartwychwstały Pan!

Płock, dnia 22 maja 2022 r.

Wasz Biskup Piotr

ZARZĄDZENIE
Czcigodni Księża! Powyższe słowo Biskupa Płockiego proszę odczytać wiernym w niedzielę, 22 maja br., podczas wszystkich Mszy św., w czasie ogłoszeń duszpasterskich.

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny