Ruch Światło-Życie modli się za ks. biskupa Piotra Liberę

Około 170 osób wzięło w tym roku udział w letnich Oazach Ruchu Światło-Życie diecezji płockiej. Odbywały się one w Gliczarowie Górnym w Tatrach. Ich owocem jest m.in. akcja „10tka różańcowa z Biskupem”, czyli modlitwa za ks. biskupa Piotra Liberę, przebywającego w eremie kamedulskim w Krakowie.

Modlitwa_oazy.jpg

W tym roku w letnich oazach uczestniczyło 170 osób: dzieci, młodzieży, animatorów świeckich i księży: - Zasadniczym celem formacji oazowej było umocnienie wiary poprzez codzienną Eucharystię, spotkania w grupach, wspólną i indywidualną modlitwę. Dało to młodym ludziom doświadczenie bliskości Boga i świadomość bycia we wspólnocie - powiedział ks. Marcin Mateusz Kędzia, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie.

Dodał, że młodzi ludzie, którzy uczestniczą w Oazach, chcą kontynuować formację w Ruchu Światło-Życie, jeśli tylko znajdują się animatorzy świeccy i księża, którzy mają możliwości i wolę dalej formować w tym duchu ludzi młodych.      

Podziękowanie za czas letnich oaz, a zarazem rozpoczęcie nowego roku formacji będzie miało miejsce podczas Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie 31 sierpnia w parafii św. Józefa w Płocku. W programie będzie m.in. Msza św. pod przewodnictwem bp. Mirosława Milewskiego, agapa przy domu rekolekcyjnym „Studnia” oraz spotkanie Diecezjalnej Diakonii Jedności.

Ale już teraz można mówić o duchowych owocach letnich Oaz. W odpowiedzi na decyzję biskupa płockiego Piotra Libery, aby czas od 1 lipca do 31 grudnia tego roku przeżyć w klasztorze ojców kamedułów w Krakowie, młodzież Ruchu Światło-Życie zainicjowała akcję modlitewną pod nazwą „10tka różańcowa z Biskupem”. Polega ona na odmawianiu jednej dziesiątki różańca w każdą niedzielę w intencjach ordynariusza diecezji. W akcję włączyły się cały ruch oazowy wraz z gałęzią Domowego Kościoła oraz wspólnoty młodzieżowe diecezji.

- Różaniec, to prosta i skuteczna modlitwa. Do jego praktykowania nie potrzeba jakichś specjalnych warunków, można go odmawiać zawsze i wszędzie. Płocka Oaza, jako wspólnota, chce jednoczyć się w modlitwie ze swoim biskupem. Modlimy się „dziesiątką” różańca za niego w każdą niedzielę, ale zachęcamy też do tej modlitwy codziennie - podkreśla ks. Marcin Mateusz Kędzia.